موج
کدخبر : ۳۸۱۳۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381354

آیت الله رئیسی:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای رونق تولید باید جذابیت برای تولید ایجاد کنیم و جذابیت امور اقتصادی غیرمولد را بکاهیم و این نیاز به سازوکار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در اولین مناظره انتخاباتی که عصر امروز با حضور کاندیداهای انتخابات پخش شد، اظهار داشت: موضوع موانع تولید از مسائل مهمی است که تولیدکنندگان با آن مواجهند و کاری کرده که تولید کنندگانی که با انگیزه در عرصه تولید حضور یافته اند دچار مشکل شده‌اند.

وی ادامه داد:  برای رونق تولید باید جذابیت برای تولید ایجاد کنیم و جذابیت امور اقتصادی غیرمولد را بکاهیم و این نیاز به سازوکار دارد.

آیت الله رئیسی افزود: باید کاری کنیم قاچاق به عنوان یکی ازموانع تولید به حداقل برسد و باید نقدینگی به سمت تولید برود.

آیت الله رئیسی گفت: هدایت نقدینگی به سمت طلا و ارز و زمین باید کاسته شود و به تولید هدایت شود.

وی ادامه داد:  سازوکارهایی مانند مالیات بر فعالیت‌های غیرمولد و کاستن از مالیت‌های تولیدی است. مالیات ۲۵ درصدی تولید باید با شیب ملایم به ۱۰ درصد کاهش یابد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:  برخی مجوزها برای تولید تبدیل به مانع شده است. باید صدور مجوزها پسینی شود و تسهیل کند.

آیت الله رئیسی تصریح کرد:  به نظرسنجی های بسیار مردمی عنایت کنید، یکی از دغدغه های مردم بی صداقتی بسیاری از مسئولین است و انتظار مردم این است که حرف نادرست به آنها زده نشود و کسی در کسوت کاندیدای ریاست جمهوری قرار می‌گیرد بی صداقتی نکند.

وی بیان کرد:  بررسی پرونده تحصیلی من از سایت آموزش عالی قابل مشاهده است ولی مشکل مردم با تهمت زدن حل نمی‌شود و چرا به شعور مردم اهانت می‌کنید؟ 

وی با بیان اینکه اگر مشکل مردم با توهین و تخریب من حل می شود، من گذشت می‌کنمف گفت:  من با مردم با صداقت حرف می‌زنم. اولین بار که کسی در تاریخ سیاسی ایران به‌صورت پوششی عمل کرد و گفت من آمده ام از دولت حمایت کنم، از دوستان شما (اصلاح‌طلبان) بود.

*مدیر نشسته در اتاق نیستم

 آیت الله رئیسی تصریح کرد:  شما مردم را گرفتار کردید و قوه قضائیه بیش از 2هزار کارخانه را احیا کرده است. به زندانها هم سر می‌زنم و مدیر نشسته در اتاق نیستم و سوال این است. چرا داد همه را درآوردید؟

وی ادامه داد:  من معقدم به رقابت و مشارکت. در روز اول قوه قضائیه همه شکایت‌ها را پس گرفتم و هیچ روزنامه‌ای را نبستم.

وی افزود:  شما باید پاسخ دهید که چرا من باید با تولیدکنندگان کار داشته باشم؟ چرا داد همه را درآوردید؟ 

آیت الله رئیسی افزود: در مسئولیت قوه قضائیه با پرونده های بسیاری که در دستگاه اجرایی تولید می‌شود مواجهم و مردم خوب می‌دانند من در رسیدگی خط قرمز ندارم. باید مجموعه ای که تولید پرونده می کند را اصلاح کرد.

وی اظهار کرد:  برای من خدمت در قوه قضائیه بسیار مغتنم است ولی با خواست عموم مردم مواجهم و اقشار مختلف صدایشان از ناکارآمدی و فساد و ظلم دادشان درآمده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:  مدیریت حلقه مفقوده کشور است و اقتصاددانان را برای حل مشکلات کشور به خط خواهم کرد.

وی افزود:  در قوه قضائیه جایگاه مطالبه‌گر دارم و اگر به قوه مجریه بیایم جایگاه پاسخگویی پیدا می‌کنم. سنت سنواتی آقایانی که بودند 5 تا 10 سال بوده و نیازی ندارم به اینکه دنبال پست و مقام باشم و این مطلقا در ذهن من نیست.

آیت الله رئیسی تصریح کرد:  چه در آستان قدس و چه در اینجا مردم با عملکرد و روحیه ام آشنا هستند و دلیل اقبالشان هم این است و چرا از این اقبال ناراحتید و چرا می خواهید با تخریب جایگاه من خودتان را اثبات کنید؟ 

وی افزود: بگویید شما چکار کرده اید و خب!‌ شما هم به 4 تا از واحدهای تولیدی می رفتید و 4تا را هم شما‌ آباد می کردید. چرا به من اعتراض می کنید که دوستانمان 2هزار واحد تولیدی را از تعطیلی نجات دادند؟

وی با طرح این سوال که  کل این واحد ها 1درصد هم مشکل قضایی ندارد ولی مردم می‌بینند در ماشین سازی تبریز و کرمانشاه و اراک چه شده است؟گفت: داد کارگر و کشاورز درآمده و نمی توانیم بی تفاوت باشیم و فرق ما و شما همین است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: برای دولت و کسب و کار و خانواده و معیشت مردم برنامه داریم و مدیریت حلقه مفقوده کشور است. 

 وی ادامه داد: مردم قدرت مدیریت می خواهند و مسئله مردم دعوای دو مکتب اقتصادی نیست و دنبال یک مدیر مقتدر جهادی می‌گردند تا کارهای مردم را سامان دهد و چرا اجازه نمی دهید این اتفاق بیفتد؟

آیت الله رئیسی افزود:  یکی از مشکلات جدی کشور زمین‌خواری است و زمین به دست سرمایه داران افتاده و با زمین سوداگری می کنند.

وی گفت: در قوه قضائیه شاهد خروجی و تولید پرونده در مورد زمین‌خواری هستیم ولی اگر سازوکارهایش در دولت اصلاح شود نوبت به دستگاه قضایی نمی‌رسد.

وی بیان کرد:  سند عادی را باید به سند رسمی تبدیل کنیم و دومین مسئله «کاداستر» و «حدنگار» است و کشور ما در این زمینه عقب است. تا  آخر1400 کاداستر به سامان خواهد رسید. 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید سازمانهای مردم نهاد را فعال کنیم تا خود مردم نظارت کنند و تغییر کاربری‌ها مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت موظف است راه قانونی را برای مردم باز کند تا مردم سراغ کار غیرقانونی نروند و متخلف روشن شود.

وی گفت:  امروز شاهد کاهش جریان زمین خواری در کشور هستیم و مقررات وجود دارد ولی به آنها عمل نمی شود.

آیت الله رئیسی بیان داشت: یکی از مشکلات جدی مردم تورم است و نسبت به کالاهای اساسی قیمت‌ها فوق العاده افزایش یافته و مسکن 7 برابر، خودرو 8برابر و قیمت گوشت و مرغ 5-6برابر شده است و آنچه مردم را بسیار نالان کرده کوچک شدن سفره‌شان است.

وی گفت: عده ای سال 96 در همین سالن گفتند اگر فلانی بیاید ممکن است قیمت دلار 5 هزار تومن شود ولی خودشان به 30هزار تومان رساندند و بعد گفتند اگر ما نبودیم قحطی می آمد. این مثل دروازه بانی است که 17 گل خورده و می‌گوید اگر من نبودم 30گل خورده بودیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود:  یکی از مشکلات جدی مردم تورم است و نسبت به کالاهای اساسی قیمت‌ها فوق العاده افزایش یافته و مسکن 7 برابر، خودرو 8برابر و قیمت گوشت و مرغ 5-6 برابر شده است و آنچه مردم را بسیار نالان کرده کوچک شدن سفره‌شان است.

وی گفت:  عده ای سال 96 در همین سالن گفتند اگر فلانی بیاید ممکن است قیمت دلار5هزار تومن شود ولی خودشان به 30هزار تومان رساندند و بعد گفتند اگر ما نبودیم قحطی می آمد. این مثل دروازه بانی است که 17 گل خورده و می‌گوید اگر من نبودم 30گل خورده بودیم.

وی افزود:  ارز ۴۲۰۰ تومانی چه مصیبتی برای کشور درست کرد و چقدر پرونده برای قوه قضائیه تولید کرد؟ ارز صادراتی را باید مدیریت کرد، با اعلام اینکه ارز برنگشته کاری پیش نمی‌رود، مدیریت باید کرد. تسهیلات بانکی را باید مدیریت کرد.

ایت الله رئیسی گفت: رئیس جمهور رئیس همه مردم و یعنی همه جناح ها و گروه‌ها و دغدغه‌مندان است و نگاه رئیس جمهور نگاه خدمتگزاری به همه و رفع مشکل همه است. 

وی افزود:  در قوه قضائیه یک برنامه ارائه دادم و مشغول به کار شدم و سند تحولم را در اختیار همه قرار دادم و احساس مردم هم این بوده که بعد از 2 سال و چند ماه در قوه قضائیه اتفاقی افتاده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: 12 اندیشکده فعال را به خط کردیم و برنامه ای برای بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در دستور کار است.

وی گفت:  در فضای مجازی عقبیم و زیرساخت‌ها مشکل دارد و باید کامل شود و در تولید محتوای فضای مجازی مشکل داریم و حق بسیاری از خانم‌ها در فضای مجازی ضایع می‌شود.

آیت الله رئیسی بیان کرد: من از بچه‌ها می‌پرسم، وقتی دارید در اینترنت بازی می‌کنید چند بار حال شما گرفته می‌شود؟ باید کار بسیاری شود.

وی اظهار داشت:  من خودم صفحه دارم و دو میلیون فالوئر دارم و مسائل از این طریق به من می‌رسد.

نامزد انخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما اصحاب «ما می‌توانیم» هستیم. درباره بانک‌ها گفتند به حرف گوش نمی‌کنند، من گفتم ببینید به حرف من گوش می‌کنند یا نه؟

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها