موج
کدخبر : ۳۸۰۴۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380492

شریعتی در صحن مجلس:

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: بخشی از ظرفیت نیروگاه های کشور به دلیل تعمیر نشدن دستگاه ها از بین رفته و تولید برق را با مشکل رو به رو کرده است. متاسفانه میزان استفاده صنایع بزرگ از انرژی بسیار زیاد است و دولت باید مانع این کار شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش وزیر نیرو درباره علل قطعی برق گفت: مجلس شورای اسلامی با دولت همکاری های لازم را انجام داد و بودجه خوبی برای حوزه آب و برق امسال در نظر گرفت.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید ظرفیت تولید انرژی کشور افزایش پیدا می کرد اما این اتفاق نیفتاد. همچنین عدم هماهنگی بین دستگاه های ذیربط و نبود فرماندهی واحد در حوزه انرژی به یک مشکل جدی تبدیل شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این ناهماهنگی باعث شد در زمستان برای نخستین بار با کمبود گاز و قطعی برق مواجه شویم و متاسفانه هر دستگاهی مشکل را به گردن دستگاه دیگر می انداخت.

شریعتی گفت: بخشی از ظرفیت نیروگاه های کشور به دلیل تعمیر نشدن دستگاه ها از بین رفته و تولید برق را با مشکل رو به رو کرده است. متاسفانه میزان استفاده صنایع بزرگ از انرژی بسیار زیاد است و دولت باید مانع این کار شود.

وی درباره تولید رمزارزها، گفت: ماینرها عمدتا در صنایع تعطیل شده کشور تولید می شوند و اگر برق آنها تامین می شد تولید کشور هم جلو می رفت. علاوه بر این صندوق توسعه ملی باید منابعی را در نظر می گرفت تا مشکل بدهکاران برق حل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها