موج
کدخبر : ۳۷۸۴۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378401

کواکبیان در جمع خبرنگاران:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت، شرکت سهامی نیست خاطرنشان کرد: ما دولت حزبی به معنای کامل را مدنظر قرار خواهیم داد چرا که هیچ دولت حزبی تا به امروز در کشور وجود نداشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزرای موج، مصطفی کواکبیان پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدا را شاکرم که یکبار دیگر توفیق شد تا در عرصه خدمت رسانی به مردم وارد عمل شوم لذا وظیفه شرعی خود دانستم در این عرصه حضور پیدا کنم و وظیفه ملی خود دانستم تا باری از دوش این ملت بردارم و حتما در صحنه حضور داشته باشم.

وی افزود: تکلیف حزبی که حزب مردم سالاری بر دوش من گذاشت از دیگر دلایل حضور بنده برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری بود.

کواکبیان با بیان اینکه در جبهه اصلاحات ایران اسم بنده را به عنوان نامزد مطرح کردند تاکید کرد: خدا را شاهد می گیریم که برای حضور در مسند ریاست جمهوری به فکر قدرت و منافع شخصی نیستم.

وی با بیان اینکه سه مشکل اساسی در کشور وجود دارد گفت: در خودم توانمندی اجرایی برای حل این مشکلات را می بینم از این رو مشکل اساسی که بنده احساس می کنم وجود دارد بحث های اقتصادی و معیشتی و کاهش ارزش پول ملی است از این رو براین باورم که ماباید به فکر استقلال بانک مرکزی باشیم تا این مشکل حل شود.

وی افزود: رشد نقدینگی به یارانه 60 هزار میلیارد تومانی برمی گردد از این رو بنده طرحی را در این راستا در نظر گرفتم تا کارتی در قالب کارت رفاه ملی به مردم اختصاص دهیم.

کواکبیان خاطرنشان کرد: ما هنوز بعد از چند سال درباره تعریف رجل سیاسی و مذهبی به یک تعریف درست نرسیدیم و با وجود اینکه زنان در انتخابات ثبت نام می کنند اما فقهای شورای نگهبان آنها را تایید نمی کنند.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه امام (ره) گفتند نظامیان حق دخالت در انتخابات ندارند اما متاسفانه این روند در شرایط امروز کشور ما رعایت نمی شود و ما می بینیم این مشکل هنوز وجود دارد.

وی درباره مشکلات موجود در صدا و سیما گفت: متاسفانه امکان ورود بخش خصوصی صدا و سیما وجود ندارد و این نقص بزرگی است.

کواکبیان خاطرنشان کرد: ما باید از ظرفیت های زنان استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: باید تکلیف نهادهایی چون شواری عالی فضای مجازی؛ نهادهای زیرمربوطه مقام معظم رهبری مثل بیناد مستضعفان مشخص شود.

کواکبیان گفت: همانطور که ما برای چین و روسیه اصالت قائل هستیم باید برای اتحادیه اروپا و آمریکا نیز اصالت قائل شویم.

وی با بیان اینکه دولت شرکت سهامی نیست خاطرنشان کرد: ما دولت حزبی به معنای کامل را مدنظر قرار خواهیم داد چرا که هیچ دولت حزبی تا به امروز در کشور وجود نداشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها