موج
کدخبر : ۳۷۸۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378296

کدخدایی در جمع خبرنگاران:

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ملاک تایید صلاحیت ها مصوبه شورای نگهبان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ملاک تایید صلاحیت ها مصوبه شورای نگهبان است.

وی ادامه داد: قانون ملاک ماست و منعی برای ثبت نام ها وجود ندارد، معمولا این توصیه ها را به افرادی داریم که شرایط قبلی شان تغییر نکرده است را همچنان داریم.

کدخدایی گفت: امسال با تدابیری که در مصوبه شورای نگهبان اندیشیده شد، روند ثبت نام ها روند متعادلی را طی کرد و در جشنواره ثبت نام مقداری رو به جلو بودیم و مشکلات گذشته را نداریم. 

وی در رابطه با اینکه آیا صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه شورای نگهبان بررسی می شود عنوان کرد: بله، شورای نگهبان ابن بار از بین افرادی که دارای شرایط هستند بررسی صلاحیت ها را انجام خواهد داد.

سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با مطالبی که در خصوص صندلی های کاندیدا ها را شورای نگهبان به صدا و سیما اعلام کرده بیان کرد: بیشتر به شوخی شبیه بود مانند اینکه وزارت کشور بگوید ما می دانیم چند نفر ثبت نام می کنند. شورای نگهبان بر اساس معیارهای قانونی بررسی صلاحیت ها را انجام می دهند.

سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با اینکه برخی کاندیداها بیانیه سیاسی می خوانند و ساختار شکنی می کنند، آیا شورای نگهبان اینها را رصد می کند؟ تصریح کرد:  خوشبختانه جمهوری اسلامی از این تریبون های مجانی زیاد در اختیار افراد قرار داده است و شورای نگهبان نسبت به این افراد هیچ محدودیتی ندارد و موارد خلاف قانون رصد می شود. در خصوص تبلیغات و هزینه ها اگر خلاف قوانین باشد در بررسی صلاحیت ها لحاظ می شود. 

وی در پایان جهت حضور حداکثری در انتخابات پیش رو ابراز امیدواری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها