موج
کدخبر : ۳۷۸۰۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378001

احمدی نژاد در جمع خبرنگاران:

رئیس جمهور پیشین گفت: در صورت رد صلاحیت به هیچ کس رای نمی دهم و حتی از افرادی که سابقه دوستی با بنده داشتند هم حمایت نخواهم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه پس از ثبت نام برای داوطلبی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سالن کنفرانس خبری ستاد انتخابات وزارت کشور گفت:خداوند بزرگ را سپاسگزارم که یک بار دیگر با ملت بزرگ ایران سخن می گویم. پیشاپیش عید سعید فطر را تبریک عرض می کنم و بهترین ها را برای همگان آرزومندم.

وی با ابراز این عقیده که شرایط کشور از نظر اقتصادی ، سیاسی، داخلی و خارجی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بسیار دشوار است، افزود: کمتر کسی است که بر حساسیت شرایط کنونی و سرنوشت ساز بودن حوادث آینده اذعان نداشته باشد مدعی شد که مردم از اصلاح امور در چارچوب ساز و کارهای موجود ناامید شده اند.

وی گفت: دروغ، فساد سازمان یافته، ریا و دورویی، رانت و تبعیض، اشرافیت مذهبی، اشرافیت سیاسی و اشرافیت اقتصادی، مردم را از اصلاح امور در چارچوب ساز و کارهای موجود ناامید کرده است.

احمدی نژاد افزود: حقیقتا هم به روالی که اکنون کشور اداره می شود، امکان اصلاح وجود ندارد و همه باید خود را برای یک اصلاح اساسی و خانه تکانی بزرگ و گسترده آماده کنیم.

رئیس جمهور پیشین با بیان اینکه روند امور باید بر اساس خواست مردم و اراده آنها اصلاح شود، افزود: اشکال اصلی کشور، نوع نگاه مدیریت کلان به مسائل کشور است.

وی افزود: دوری از اهداف و مبانی انقلاب، دور زدن مردم، جدا کردن منافع شخصی و گروهی مسئولان از منافع مردم ، تنها بخشی از این اشکالات است.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: جدا شدن حکومت از مردم و دور کردن آنان از جایگاه تصمیم گیری، کار را به جایی رسانده است که به کلی از انتظارات مردم از انقلاب و اهداف تاسیس جمهوری اسلامی دور شده ایم.

وی افزود: زمانی افتخار نظام به برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم در صحنه بود و روی آن مانور داده می شد و به عنوان نقطه قوت و برتری نظام و انقلاب در برابر نظامات شرقی و غربی روی آن تبلیغات وسیع صورت می گرفت اما اکنون کار به جایی رسیده است که از اطلاع رسانی در باره آمار و مشارکت مردم در انتخابات طفره می روند چرا که مایه شرمندگی است.

رئیس جمهور پیشین در ادامه گفت: بدتر آنکه بعضی ها اساسا امید و آرزویشان این است که مردم در انتخابات، مشارکت جدی نداشته باشند تا افراد موردنظر آنان رای بیاورند، این از آن جهت است که مردم هیچ وقت آنها را قبول نداشته اند و آنان از نظر محبوبیت، نه تنها در وضعیت بسیار ضعیفی قرار دارند بلکه با مخالفت شدید مردم مواجهند.

وی بیان داشت: نمونه اش دو مرحله انتخابات اخیر مجلس است که باید آن را نمره مردودی و پاسخ منفی مردم در برابر تقاضای مشارکت دولت و حکومت دانست. اما حتی یک نفر هم در این مملکت حاضر نشد اعلام کند که معنای این موضع گیری مردم را درک کرده و از مردم عذرخواهی کند و قول اصلاح بدهد. به جای آن با قبول نتیجه انتخابات و خوشحال از سر کار آمدن افراد مورد نظر، به مردم بی اعتنایی و بی محلی شد.

احمدی نژاد اظهار داشت: انتخابات پرشور به یک لفظ توخالی تبدیل شده و کسی برای تحقق آن، که لازمه تداوم انقلاب و نظام است، دل نمی سوزاند، اسم این را هم انقلابی گری گذاشته اند، یعنی انقلابی ها فقط وقتی می توانند در صحنه باشند که مردم صحنه را ترک کرده باشند. این یک انحراف بزرگ و اساسی از انقلاب است. معلوم است که این وضعیت، ربطی به خدا، پیامبر و امام زمان(ع) ندارد.

وی خاطر نشان کرد: مردم انقلاب نکردند که حکومت و قدرت و امتیازات را از یک عده بگیرند و به یک عده دیگر تحویل دهند و پی کارشان بروند. الان هم علیرغم برخی حرفهای شعاری و تکراری، فهم عموم مردم این است که آقایان از عدم مشارکت مردم نه تنها ناراحت نیستند بلکه خیلی هم خوشحالند. چرا که در عدم مشارکت مردم، فرصتی پیدا می شود که با مهندسی و طراحی از پیش تعیین شده، بالاخره بتوانند فرد خاص مورد نظر خود را که به هیچ شکلی نمی تواند آراء مردم را کسب کند، به مردم تحمیل نمایند. اسم این را هم گذاشته اند دولت انقلابی، مثل این مجلس به شدت حداقلی، حتی از شوراهای شهر و روستا هم نگذشتند و بسیاری از نیروهای صالح را رد صلاحیت کردند.

رئیس جمهور پیشین افزود: اکنون امیدوارند که کرونا بهانه ای شود برای اینکه عدم مشارکت مردم با آن ماست مالی و رفو گردد. معلوم است که این امر به هیچ وجه رفو بردار نیست و بر پیشانی نظامی که مردم برای آن چند صد هزار شهید و مجروح داده اند، حک می شود.

وی در ادامه بیان کرد: به لحاظ بین المللی هم متاسفانه در شرایط سیاسی نامطلوبی قرار داریم و یک گروه در کشور به دنبال این هستند که با مذاکره و دادن امتیاز و حاکم کردن اراده دشمن بر کشور، برای خود موقعیتی دست و پا کنند. گروه دیگر هم به اسم یکصدا کردن مسئولان کشور ، گمان می برند که می شود اینگونه در برابر دشمن ایستادگی کرد. باید گفت که هر دو گروه در مسیر انحراف از انقلاب و ملت حرکت می کنند.

احمدی نژاد در پایان گفت: قدرت یک نظام سیاسی به مسئولانش نیست، بلکه قدرت ملی واقعی، مردم هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها