موج
کدخبر : ۳۷۵۶۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375654

واعظی:

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: گسترش روابط با همسایگان جایگاه بسیار مهمی در سیاست خارجی همه کشور‌ها دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور پیش از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی بیست و هشتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ترکیه با اشاره به برگزاری مجازی این نشست در روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه و با بیان اینکه برگزاری این جلسه در فضای مجازی نمی‌تواند به طور کامل اهداف نشست واقعی را محقق کند، گفت: به طور طبیعی برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک در فضای حقیقی، با دیدار‌ها و گفت‌وگو‌های متعدد با مقامات عضو چنین کمیسیون‌هایی همراه است که این دیدار‌ها می‌توانند بسیاری از موانع کوچک و بزرگ بر سر راه گسترش تعاملات و روابط را از میان بردارند.

واعظی گزارش‌های ارائه شده از سوی مسئولان کمیته‌های مختلف این کمیسیون درباره رایزنی‌ها برای برگزاری موفق‌تر نشست مجازی کمیسیون را مطلوب توصیف کرد و اظهار کرد: شیوع کرونا برای همه کشور‌ها از جمله ترکیه و ایران و نیز تعاملات بین‌المللی مشکلاتی ایجاد کرده است که باید سعی کنیم با برگزاری چنین نشست‌ها و رایزنی‌هایی بر این مشکلات غلبه کنیم.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه، تصریح کرد: در تمام کمیسیون‌های مشترک همکاری که شرکت کرده یا ریاست آن را برعهده داشته‌ام، همواره بر حضور و ارتقای سهم بخش خصوصی در تعاملات تاکید زیادی داشته‌ام و در این نشست نیز باید برای تسهیل همکاری‌ها و روابط بخش‌های خصوصی دو کشور رایزنی کرده و نهایت تلاش خود را به کار بگیریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین بر لزوم گسترش همکاری‌ها و تعاملات استان‌های همجوار مرزی دو کشور و اهمیت و تاثیر آن بر ارتقای سطح روابط دوجانبه تاکید کرد.

در این جلسه بهمن حسین‌پور دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه نیز گزارشی از روند اقدامات و رایزنی‌های انجام گرفته برای برگزاری این نشست ارائه کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها