موج
کدخبر : ۳۷۲۶۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372625

قالیباف در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه ما جمعیت را به یک نقطه خاص و پرتراکم هدایت کنیم، مغایر با اهداف آمایش سرزمینی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز چهارشنبه 18 فروردین مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن و پیشنهاد عبدالجلال ایری مبنی بر اینکه در استان های شمالی به دلیل محدودیت در تامین زمین از طریق دستگاه های اجرایی، زمین خریداری شود، گفت: خریداری کردن زمین مشمول اصل 75 قانون اساسی به معنی بار مالی داشتن برای دولت است، همچنین باید محل هزینه آن مشخص شود. در واقع خرید زمینی که دولتی نیست، مشکلات متعددی به دنبال دارد، چرا که باید مشخص شود مثلا متری چند به فروش برسد و چه کسانی این خرید را انجام دهند.

وی خطاب به نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان به عنوان پیشنهاددهنده این موضوع، افزود: پیشنهاد شما بابی را باز می کند که هر کسی یک قطعه زمین درخواست کند که مثلا برای 20 نفر خانه بسازد، در حالی که جمعیت، نخستین موضوعی است که باید در نگارش طرح جامع و تکمیلی در رابطه با مسکن مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که در یک منطقه زمین برای ایجاد سکونت وجود ندارد، چرا باید آنجا مسکن بسازیم و تراکم بیشتر ایجاد کرده و گرانتر بخریم و ظرفیت های مسکونی بیشتری ایجاد شود، در حالی که این مسئله با سیاست های ساخت و تامین مسکن مغایر است.

قالیباف گفت: این پیشنهاد علاوه بر اینکه مغایر با اصل 75 قانون اساسی است، این موضوع را نیز مطرح می کند که چرا باید جایی که زمین نیست، جمعیت بیشتری را اسکان دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی کشور آمایش و توزیع درست جمعیت در نقاط مناسب است، گفت: اینکه ما جمعیت را به یک نقطه خاص و پرتراکم هدایت کنیم، مغایر با اهداف آمایش سرزمینی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها