موج
کدخبر : ۳۷۱۸۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371870

اسحاق جهانگیری:

معاون اول رییس جمهور گفت: استان خراسان رضوی مهمترین استان از لحاظ جمعیت، وسعت، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و توسعه است و پتانسیل استان در زمینه های صنعتی، کشاورزی، خدمات و گردشگری زیارتی، می تواند همواره به کانون های مهم توسعه و پیشرفت ایران تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در ابتدای ورود به شهر مشهد گفت: با درود به ساحت علی ابن موسی الرضا(ع) یکی از توفیقات برای هر ایرانی این است که به مشهد سفر کند و به زیارت امام رضا(ع) مشرف شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه بیان کرد: استان خراسان رضوی مهمترین استان کشور از نظر جمعیت، وسعت و شرایط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است، باید مسئولان مرکز در استان حضور داشته باشند و مسایل این استان بزرگ در گفت و گو با مقامات استانی و مردم پیگیری و بررسی شود.

وی گفت: شرایط و پتانسیل های کنونی این استان در زمینه های صنعتی، کشاورزی، خدمات و گردشگری زیارتی، می تواند همواره به کانون های مهم توسعه و پیشرفت ایران تبدیل شود و هم مرز بودن این استان با دو کشور دوست و همسایه و داشتن این ظرفیت می تواند زمینه صدور کالاها و ارتباط اقتصادی با این کشور ها را فراهم کند.

جهانگیری در ادامه بیان نمود: با تاکید براینکه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مسایل پیش رو مطرح و موانع و چالش های موجود بر سر پیشرفت اقدامات استانی بررسی می شود و اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد اصلی دولت در همه استان ها در حال پیگیری است.

معاون اول رئیس جمهور در مورد دلایل این سفر بیان کرد: در این سفر جلسات متعددی با مسئولان استان برگزار می شود که امیدوارم به نتایج خوبی برای توسعه و پیشرفت استان خراسان رضوی دست یابیم و همچنین افتتاح طرح های مهم شهری در مشهد در این سفر باید گفت که مشهد بعد از تهران کلان شهر بزرگ کشور است و با مسایل پیچیده در بخش های حمل و نقل، زیبا شناسی و حاشیه نشینی متعددی روبرو است که باید به این مسایل توجه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها