موج
کدخبر : ۳۶۶۷۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366799

میرتاج الدینی:

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما با کسی شوخی نداریم، اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد ما به تعهدات برجامی عمل می‌کنیم، نمی‌شود که ما همه چیز را نقد بدهیم، اما آن‌ها نسیه عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا میرتاج الدینی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در برنامه صبح بخیر ایران رسانه ملی با اشاره به تمایل دولت جو بایدن برای بازگشت به برجام، تصریح کرد: اروپا و آمریکا با یکدیگر گفتگو کرده و به قولی، دل می‌دهند و قلوه می‌گیرند.

وی افزود: اروپایی‌ها به آمریکا پیشنهاد واسطه گری بین تهران و واشنگتن داده اند و آمریکایی‌ها نیز گفته اند که قبول می‌کنیم و حاضریم به برجام بازگردیم.

میرتاج الدینی با اشاره به موضع روشن نظام و مقام معظم رهبری در خصوص برجام، ادامه داد: طرف آمریکایی باید تحریم‌هایی را که در برجام تعهد به لغو آن کرده بود، بردارد و پس از آن ما باید راستی آزمایی کنیم، یعنی ببینیم که آیا نفت مان به فروش می‌رود و پول آن به کشور بازمی گردد؟ جریان بانکی باز است؟ جلوی واردات دارو و تجهیزات خاص را به ایران نمی‌گیرند و برای ما مشکل ایجاد نمی‌کنند؟ وقتی راستی آزمایی شد، ما نیز به تعهدات برجامی خود بازمی گردیم؛ این حرف روشن کل نظام است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یکی از دستاورد‌های مجلس انقلابی یازدهم این بود که خیلی روشن برای طرف آمریکایی و اروپایی برجام زمان دو ماهه برای عمل به تعهداتشان تعیین کرد که این مهلت ۵ اسفندماه به اتمام می‌رسد، اگر آن‌ها تحریم‌ها را برندارند اولین گام ما لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است.

وی افزود: ما با کسی شوخی نداریم، اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد ما به تعهدات برجامی عمل می‌کنیم، نمی‌شود که ما همه چیز را نقد بدهیم، اما آن‌ها نسیه عمل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها