موج
کدخبر : ۳۶۵۴۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365402

وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

وزیر کشور گفت: فردا اولین تزریق واکسن روسی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نهمین نشست قرارگاه ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران ضمن تبریک دهه فجر، گفت: جلسه امروز قرارگاه بعد نظارتی داشت.

وی ادامه داد: با تزریق واکسن که فردا اولین مورد ان انجام می شود بتوانیم بر مدیریت بیماری غلبه کنیم.

وزیر کشور افزود: مقرر شد همه دستگاه های اجرایی با دقت تمام سیستم های شان به سیستم مرکزی متصل شود تا نظارت ها انجام شود. 

وی گفت: در رابطه با  بحث امادگی برای نوروز چند نگرانی داریم، که یکی از انها برپایی نمایشگاه ها، مهمان پذیری مراکز مسافری و ... است که مقرر شد ناجا برنامه ریزی هایی را انجام دهد تا عید نوروز را توام با شادی بیشتر برای مردم داشته باشیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: از مردم خواهش می کنیم به ما کمک کنند تا عید نوروز خوب و شادی را داشته باشیم. 

وی گفت: قرار شد برای  اماکن خاص پذیرش مسافر یا زائر محدودیت های بیشتری با توجه به وضعیت رنگی شهرها اعمال شود. 

وی با اشاره به در پیش بودن چهار انتخابات در خرداد سال بعد، افزود: از خردادماه مردم درگیر عملی انتخابات می‌شوند که امیدواریم با مراعات‌شان همانطور که کمک کار ما بودند، در این روند مهم کشو.ر نیز ما را با رعایت اصول بهداشتی کمک ‌کنند. 

وزیر کشور درباره افزایش ظرفیت اتوبوس‌های درون شهری برای رعایت بیشتر فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد: تعداد ٣٠٠اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری اضافه و ٤٠٠  اتوبوس بازتعمیر شد و این بخش؛ سال بعد با گشایش بهتری مواجه می‌شود. 

رحمانی فضلی با بیان اینکه گزارشی که ناظران ما در وزارت بهداشت  در این جلسه داشتند، از چند جهت موجب دغدغه  بود، توضیح داد: لازم بود مروری به عملکرد بخش‌های مختلف داشته باشیم و تصمیمات جدید را اتخاذ کنیم که بتوانیم این مسیر کاهنده کرونا را ادامه دهیم و با تزریق واکسن که از فردا اولین مورد آن در کشور انجام می‌شود و به مرور زمان، همه مردم ایران نیز بهره مند می‌شوند، نهایتا در مدیریت این بیماری موفق شویم.

وی با اشاره به نظارت بر تردد‌ها و فعالیت‌ها در دستگاه‌های اجرایی اظهارداشت: نظارت بر تردد‌ها از قبل آغاز شده بود و متولی این امر، حراست سازمان‌ها تعیین شده بودند، بیش از ۴ میلیون نفر در ورودی‌های دستگاه‌های اجرایی مورد کنترل و تطبیق با کارت ملی و چگونگی بیماری شان قرار گرفته بودند، بررسی‌ها نشان می‌دهد با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وزیر کشور با بیان اینکه قرار شد تمام ادارات و بانک‌ها که مراجعات عمومی مردمی دارند، سیستم هایشان به سیستم‌های بانک مرکزی متصل باشد، گفت: لازم است از دوستان حراست تشکر کنم چراکه کار عظیمی انجام شده است.

رحمانی فضلی با اشاره به ضرورت کنترل بیشتر مرز‌ها نیر بیان داشت: در رسانه‌ها از قول برخی از افراد آمده بود که ۲۵ درصد افراد ورودی از مرز‌ها آلوده به کرونا بوده اند، این کاملا غلط است. ۲۵ صدم درصد از مشکوکان، مبتلا به کرونا بودند. بناشد با کمک همه دستگاه‌ها و با محوریت وزارت راه، همه مرز‌های کشور را مورد نظارت بیشتر قرار دهیم و از ورود این بیماری توسط افراد ناقل جلوگیری کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها