موج
کدخبر : ۳۶۴۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364628

رضایی در همایش گام دوم انقلاب:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهادت سردار سلیمانی در روزهایی اولیه گام دوم انقلاب دارای رمز و رازهای خاصی است که توجه به آن ضروری است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش گام دوم انقلاب مکتب شهید سلیمانی که صبح امروز در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد،  ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی در ماه های اولیه گام دوم انقلاب دارای راز و رمز خاصی است که توجه به آن در پایه ریزی گام دوم بسیار مهم است.

رییس کمیته علمی همایش گام درم انقلاب مکتب شهید سلیمانی افزود: این شهادت را به شهادت آیت الله مطهری در روزهای اولین انقلاب اسلامی تشبیه میکنم.

وی ادامه داد: منافقین، مجاهدین خلق، لیبرال ها و... همه به میدان آمدند تا انقلاب اسلامی را جهت دهند و از مسیر واقعی خود منحرف کنند.

رضایی تصریح کرد: ماه های اول گام دوم انقلاب، یک شهید می خواست که این قرعه به نام سردار سلیمانی افتاد.

رضایی تصریح کرد: در ابتدای گام دوم انقلاب اسلامی نیز ما نیازمند یک شهید بودیم که مسیر درست را مشخص کند، اثر قاسم سلیمانی در گام دوم انقلاب اسلامی کمتر از نقش او در گام اول و دفاع مقدس نیست. جوانان با دیدن مسیر حاج قاسم سلیمانی می‌توانند راه درست را انتخاب و گام دوم انقلاب اسلامی را تحقق ببخشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ابعاد مختلف شخصیتی سپهبد شهید سلیمانی بسیار گسترده و درس آموز است که ما باید بتوانیم این ویژگی‌ها را به درستی به جوانان ارائه دهیم تا جوانان با استفاده از این الگو مسیر را ادامه دهند.

وی ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی چند ویژگی دارد که اولین ویژگی آن ولایت مداری است. در رفتار و وصیت نامه شهید سلیمانی تقصیری درست از ولایت مداری وجود دارد که با دیگر افراد متفاوت است، قاسم سلیمانی ولایت مداری و ولایت پذیری را به درستی آموخته بود و باور عمیقی به آن داشت او ولایت مداری را باور داشت و دیگران را نیز در این مسیر همراه خود می کرد، اگر چنین قدرت بزرگی در جامعه ایجاد شود هیج قدرتی نمی‌تواند جامعه را متوقف کند و هیچ پیشرفتی هم دست نیافتنی نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مردم داری را یکی دیگر از ویژگی ‌های سپهبد شهید سلیمانی دانست و گفت: شهید سلیمانی در عراق و سوریه با همراهی مردم این کشورها به مقابله با دشمنان رفت و اصل مردمی کردن مقاومت از اصول مکتب شهید سلیمانی است.

رضایی ادامه داد: شهید سلیمانی خلاقیت و تفکر بالایی داشت، او در عملیات های مختلف با خلاقیت و تفکر موانع را کنار می‌زد. او در کنار ولایت‌مداری و ولایت پذیری خلاق و نوآور بود.

وی ادامه داد: ما باید گام دوم انقلاب اسلامی را با بهره گیری از مکتب سلیمانی که جراغ راه ماست پیش ببریم زیرا اگر جوانی بخواهد بیانات مقام معظم رهبری را اجرایی کند به شهید سلیمانی و مکتب او نگاه می کند که او چگونه بیانات مقام معظم رهبری را اجرا می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: همان طور که خون شهدا در دفاع مقدس موجب شد خرمشهر آزاد شود، خون شهید سلیمانی نیز می‌تواند موانع پیش روی انقلاب را کنار بزند و گام دوم انقلاب اسلامی را تحقق ببخشد.

رضای گفت: با قاب شخصیت مقاوم شهید سلیمانی باید آینده را ببینیم و با بهره گیری از مکتب سلیمانی مشکلات اقتصادی و اجتماعی پیش روی انقلاب را کنار بزنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها