موج
کدخبر : ۳۶۲۶۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362600

مرحبا در گفتگو با موج:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت جلوی روند اشتباه در بورس را نگرفت و مردم را اغفال کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در طول شش ماهه اول سال ۹۹ کلی وعده و وعید به مردم داده شد که جهت حرکت چرخه تولید بهترین راه سرمایه‌گذاری بازار سرمایه هست که مستقیم هم تولید و هم سرمایه‌گذاران سود می‌برند. ولی نتیجه ضرر مطلق سرمایه گذاران بوده ‌است.

بازار بورس این روزها حال خوشی ندارد؛ حالی که می‌تواند خوش باشد و دلیل قانع کننده‌ای برای ناخوشی آن نمی‌توان یافت، اما ظاهرا عده‌ای دوست ندارند سرمایه‌گذاران این بازار که با امید تحقق شعار سال که جهش تولید نام‌گذاری شده، دست از سرمایه‌گذاری در بازار ارز و طلا کشیده‌اند و چشم به رونق کسب و کار داخل دوخته اند، روز خوش برخود ببینند.

غلامرضا مرحبا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با موج، اظهار داشت: از ابتدای سال کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی ورود جدی به مسئله بورس کرده است و اتفاقات خوبی در اینباره رقم خورده است.

اما جای سوال است که چرا باید برویم سهام کارخانه ای را بخریم که ده سال تعطیل است و حتی یک شمع هم در آنجا روشن نیست، اما 200 درصد سود می دهد؟!

مردم اطلاعاتی نداشتند به دولت اعتماد کردند و وارد بورس شدند، چاره چیست؟

نباید این اتفاق می افتاد، ما نمی گوییم مقصر مردم هستند. بورس تعریف دارد و آن اینکه باید همه چیز شفاف باشد چرا که یکی از ویژگی های اصلی بورس این است که جریان سیال و شفاف و بدون مانع اطلاعات باید در بورس وجود داشته باشد  تا کسی که می خواهد در بورس سرمایه گذاری کند  به همه اطلاعات مالی دسترسی داشته باشد و بعد تصمیم بگیرد،  نه اینکه گرگ هایی در بورس وجود داشته باشند و با بازی هایی که درمی آورند سرمایه های مردم را از بین ببرند.

متاسفانه دولت جلوی روند اشتباه را در بورس نگرفت. بورس یکی از بهترین جاها برای سرمایه گذاری است و در همه جای دنیا جز سالمترین مکان ها برای سرمایه گذاری است اما در کشور ما متاسفانه اینطور نیست.  مردم ما را اغفال کردند و این اتفاق پیش آمد.

چی کسی مردم را اغفال کرد؟

نمی دونم و نمی توانم بگویم.

مگر می شود نماینده مجلس اطلاعی نداشته باشد و نتواند بگوید؟

به هرحال کسانی که اطلاعات غلط به مردم دادند،  نیامند جلوی این کار اشتباه را بگیرند. سوال من این است چرا باید مردم سهامی را بخرند که کارخانه آن تعطیل است و حتی دستگاه های آنرا بازکرده و فروخته اند اما 300درصد سود می دهد؟ خب مشخص است کاسه ای زیر نیم کاسه است. چرا این اطلاعات به مردم داده نشد.

سوال بنده هم همین است چه کسی باید به مردم اطلاع می داد؟

به هرحال بورس متولی دارد و سازمان بورس وجود دارد.باید اجازه نمی دادند چنین شرکت هایی وارد بورس شوند.هر شرکتی که نباید وارد بورس شود چرا که باید مقدار سود و زیان آن مشخص باشد.

متاسفانه خیلی از صحبت ها وجود دارد که نمی توان آنها را بیان کرد.

وضعیت نهایی بورس چطور خواهد شد؟

مطمئنا اینطور نخواهد ماند و انشالله بهتر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها