موج
کدخبر : ۳۶۰۳۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360372

زارع در جمع خبرنگاران:

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مقرر شد مالیات بر اجاره و مستغلات همانند سال‌های گذشته باشد و بر این اساس نسبت به سال ۹۹ افزایش نخواهد داشت و درآمد دولت در این زمینه ثابت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ با حضور در جمع خبرنگاران گفت: جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون و نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه، اتاق‌های سه گانه، قوه قضائیه و ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت، گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مقرر شد مالیات بر اجاره و مستغلات همانند سال‌های گذشته باشد و بر این اساس نسبت به سال ۹۹ افزایش نخواهد داشت و درآمد دولت در این زمینه ثابت خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: همچنین در این جلسه مالیات بر اشخاص حقوقی غیردولتی، مالیات بر حقوق‌ها، مالیات بر خودرو‌های لوکس، مالیات بر خانه‌های خالی و کاهش نرخ تعرفه‌های ورودی کالا‌های اساسی جهت بررسی و کارشناسی بیشتر به کمیته‌های تخصصی ارجاع شد.

زارع  بیان کرد: بخش‌های درآمدی لایحه بودجه سال آتی در این هفته در کمیسیون تلفیق بررسی مورد بررسی قرار گرفته و از هفته آینده، بخش‌های هزینه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در خصوص مالیات بر خودرو‌های لوکس گفت: این نوع مالیات در نخستین سال تصویب آن در سال ۹۹ به درستی اجرا نشد و تلاش کمیسیون ضمانت اجرای مالیات بر خودروهای لوکس است، به عبارتی برای خودرو‌های لوکس مالیات در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت: همچنین مالیات بر خانه‌های خالی که قانون آن در مجلس یازدهم تصویب شد مجلس تلاش می‌کند همسان با آیین نامه وزارت راه و شهرسازی برای بودجه ۱۴۰۰ قانون یکسانی مصوب شود.

زارع درباره اینکه درآمد دولت از مالیات چه مقدار برای بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است، اظهار کرد: پیش بینی مجلس مبلغ ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد دولت از مالیات است، البته موضوع مالیات در بودجه ۱۴۰۰ و در کمیسیون تلفیق فقط یک سوم یا یک چهارم آن بررسی شده است و در روز‌های آینده موارد دیگر مالیات‌ها بررسی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در پاسخ به سوالی درباره پرداختن کمیسیون به د آمد‌های نفتی تأکید کرد: هنوز این موضوع در کمیسیون بحث نشده و در کمیته ذی‌ربط برای فروش یک میلیون بشکه نفت در روز در حال بررسی است.

وی بیان کرد: پیش بینی درآمد دولت در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۲۲۵ هزار میلیارد تومان بود که با توجه به مواردی که در کمیسیون در بخش مالیات‌ها در حال شکل گیری است، درآمد دولت افزایش خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها