موج
کدخبر : ۳۵۹۷۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359708

رحیم زارع:

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: اگر جلسه این کمیسیون امروز به شیفت سوم برسد، امکان رأی‌گیری درباره کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ در حاشیه نشست امروز این کمیسیون با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: بر اساس آئین نامه تلفیق، در جلسه امروز در ابتدا به منظور بررسی کلیات بودجه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی ارائه کرد و پس از آن مسئولان مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات، اتاق‌های سه گانه نیز گزارش خود را ارائه خواهند کرد.

وی افزود: پس از آن چهار موافق و چهار مخالف نظر خود را درباره کلیات لایحه بودجه بیان خواهند کرد و ان شاء الله اگر کار کمیسیون تلفیق به شیفت سوم بکشد، امکان رأی گیری درباره کلیات لایحه بودجه سال آینده وجود دارد و همکاران تصمیم‌گیری خواهند کرد.

زارع بیان کرد: در کمیسیون تلفیق بیشتر بحث نمایندگان به درآمدهای نفتی، نرخ ارز، درآمدهای مالیاتی و فروش اوراق منتشر شده معطوف است که رقمی حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان برای اصل و سود این اوراق در نظر گرفته شده و دولت باید به تعهدات خود عمل کند.

وی گفت: اگر کلیات لایحه بودجه امروز در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسد، به صحن علنی ارجاع تا در آنجا درباره لایحه تصمیم گیری شود، اگر تأیید شود هم به تلفیق باز می‌گردد و در صورت رد کلیات روانه دولت خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها