موج
کدخبر : ۳۵۷۸۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357879

اوحدی در وزارت دفاع:

رئیس بنیاد شهید گفت: اقتدار معنوی باید در تمامی مردم به ویژه مسئولین کشور به عنوان نقطه اتکا برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید در یکصد و هشتاد و سومین نشست مشاوران ایثارگر وزرا که در محل ستاد وزارت دفاع و با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد با درود به ارواح طیبه شهدا به ویژه شهید راه علم، دانشمند شهید، فخری ‌زاده گفت: یکی از دغدغه‌ های مهمی که در طول تاریخ همواره ذهن انسان را درگیر کرده، وجه تمایز انسان با دیگر پدیده‌های خلقت است.

اوحدی با بیان اینکه فلاسفه، عرفا و دانشمندان زیادی بر سر این موضوع بحث کرده‌اند گفت: راه دستیابی انسان به بالاترین درجه‌ی کمال به عنوان اشرف مخلوقات و خلیفه الهی بر روی زمین درک وجودی او به عنوان بالاترین پدیده‌ی خلقت بوده است.

وی ادامه داد: اگرچه ایمان به عنوان اولین شاخصه قرار گیری در بستر کمال برای انسان بسیار ارزشمند است اما صرف داشتن عقل، دانش و ایمان انسان در مسیر الهی قرار نمی‌گیرد.

اوحدی با بیان اینکه اصحاب پیامبر از ایشان در مورد ویژگی‌های انسان شایسته سوال کرده‌اند چه کسی نزد خداوند محبوب تر است؟ گفت: پیامبرعظیم الشأن اسلام شایسته‌ترین مردم را انسان‌های عنوان کرده‌اند که در خدمت بندگان خدا باشد و آنکه نفعش به انسان‌ها بیش‌تر برسد.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه با نقل حدیثی از امام حسن عسکری (ع) در خصوص خدمت به خلق گفت: این امام همام دو خصلت ایمان به خداوند و خدمت به برادران همنوع را جزو خصایص انسان‌های برجسته بر می‌شمارند.

وی با تشریح جایگاه ایثارگری گفت: این جایگاه، جایگاه بزرگی است و اگر مقام معظم رهبری فرموده‌اند خدمت در بنیاد شهید افضل خدمات است منظورشان اعتبار و شأن و جایگاهی است که خون و ایثارگری شهدا، جانبازان و آزادگان به این مجموعه بخشیده است.

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه شهدا در نزد خدای متعال زنده هستند و روزی می‌خورند گفت: تمام خدماتی که ما به خانواده شهدا و ایثارگران تقدیم می‌کنیم به اندازه قطره‌ی خون شهیدان نیست.

وی با بیان اینکه رسالت سنگینی در برابر شهدا و خانواده صبور این عزیزان بر عهده ما است گفت: روح شهدا حاضر و ناظر بر اعمال ماست و این جلسات بستری برای بشارت شهدا است.

اوحدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در کنار اقتدار اقتصادی، امنیتی، نظامی و دفاعی تأکید ویژه ای بر اقتدار معنوی دارند گفت: در واقع تمام اقتدارهایی که در کشور به وقوع می‌پیوندد در راستا و در عرض اقتدار معنوی معنا پیدا می‌کند و این اقتدار مؤلفه اساسی و پیش زمینه هر اقتداری در کشور است.

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه بستر رسیدن به تمدن اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری و تحقق گام دوم انقلاب فرهنگ شهادت است گفت: اگر اقتدار معنوی در انسان نباشد، راه پیشرفت به روی وی بسته می‌شود. اقتدار معنوی باید در تمامی مردم به ویژه مسئولین کشور به عنوان نقطه اتکا برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از موضوعات و مطالبات از بنیاد شهید را شرایط و روندهای رسیدگی احراز شهادت عنوان کرد و گفت: تلاش کردیم با تمرکز زدایی و استقرار تیم‌های متخصص در ۴ استان کشور شرایط احراز شهادت را با سرعت بیشتری به انجام رسانیم تا حقی از کسی تضییع نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها