موج
کدخبر : ۳۵۶۰۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356066

حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت:

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: وابستگی بودجه به نفت از منظر هزینه‌های جاری کم شده و در بحث نظام سلامت، بودجه افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس ‌جمهور پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با تقدیم بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس گفت: بر اساس قانون لایحه بودجه باید هر سال تا ۱۵ آذر ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. امسال خوشبختانه با تاکیدات رئیس‌جمهور زودتر از موعد مقرر تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و بنده به نیابت، صبح امروز بودجه را تقدیم کردم و اعلام وصول شد.

امیری عنوان کرد: پس از اعلام وصول لایحه در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد و به کمیسیون‌های مربوط ارجاع می‌شود و با توجه به اینکه امسال سه روز زودتر لایحه تقدیم مجلس شد امیدوارم نمایندگان مجلس به نحوی آن را بررسی کنند که دولت فرصت یابد که اقدامات لازم در رابطه با آن را انجام دهد.‌

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: از مهمترین ویژگی‌های قانون بودجه این است که از لحاظ اصلاح ساختار بودجه موارد قابل اهمیت است. وابستگی بودجه به نفت از منظر هزینه‌های جاری کم شده و در بحث نظام سلامت، بودجه افزایش قابل توجهی داشته است.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی در تهیه لایحه بودجه امسال بسیار پررنگ است. تولیدات، واحدهای تولیدی و صادرات غیرنفتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ جایگاه برجسته‌ای دارد.

امیری افزود: به بخش آموزش و آموزش عالی، طرح‌های نیمه تمام و صنعت ریلی توجه زیادی شده است. توجه به اقشار کم درامد و آسیب پذیر از جمله ویژگی های ۱۴۰۰ است. توجه به حقوق بازنشستگان هم در این لایحه لحاظ شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: در این لایحه به بخش دانش بنیان هم توجه شده است. مطالبات مقام معظم رهبری و نمایندگان مجلس در بودجه ۱۴۰۰ مدنظر قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها