موج
کدخبر : ۳۵۱۰۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351086

کوچکی‌ نژاد در صحن علنی:

نماینده رشت در مجلس گفت: نزدیک به شش وزیر در ارائه برنامه هایشان به مجلس، موضوع اجرایی شدن رتبه بندی فرهنگیان را بیان کردند ولی تا امروز چنین اتفاق نیفتاده است.

به گزارش خبرگزاری موج، جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز در توجیه درخواست دو فوریت طرح رتبه بندی فرهنگیان گفت: بیش از یک میلیون فرهنگی این قانون را مطالبه می‌کنند و یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی ابلاغی در نظام جمهوری اسلامی هم هست. به علاوه نمایندگان مجلس قبلی، در سند تحول بنیادین و در قانون برنامه ششم بند الف تأکیدهای داشته‌اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بهبود اشتغال فرهنگیان،  تعیین جایگاه حرفه‌ای آنها و روابط بین معلمان، ایجاد انگیزه برای این گروه در سند تحول بنیادین به عنوان هدف رتبه بندی اعلام شده است. دولت نهم و دهم وعده‌هایی درباره رتبه بندی فرهنگیان داده‌اند، حتی در دولت دهم هم اجرایی شدنش تصویب شد. پس از آن، دولت یازدهم در پایان عمر خود همین مصوبه دولت دهم را ارائه کرد.

کوچکی‌نژاد بیان کرد: اجماع در دولت برای اجرایی شدن آن وجود نداشته است و  نزدیک به شش وزیر در ارائه برنامه هایشان به مجلس، موضوع اجرایی شدن رتبه بندی فرهنگیان را بیان کردند ولی تا امروز چنین اتفاق نیفتاده است.

او تصریح کرد: هر وقت مجلس و فرهنگیان اعتراض کردند، اندکی به حقوق فرهنگیان افزوده شده است و آن را رتبه بندی نامیدند؛ در صورتیکه قوانین، نظام رتبه بندی فرهنگیان را برای مسائل دیگری هم مهم دانسته است. این طرح با یک شفاف سازی کمک می‌کند تا دولت در عمر باقیمانده به آن توجه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها