موج
کدخبر : ۳۴۸۲۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348230

لطفی در نشست بزرگداشت هفته وحدت:

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برضرورت حفظ وحدت و همبستگی با تمام اقوام و پیروان همه مذاهب تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی بزرگداشت هفته وحدت با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و معاونین وی، نمایندگان نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همزمان با برقراری ارتباط تصویری روسای دفاتر استانی این شورا برگزار شد.

نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با توجه به اتحاد و همدلی اسلامی گفت: وحدت توصیه دینی و کلام وحی است. دشمنان اسلام و مسلمین از اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی برای تفرقه افکنی استفاده می‌کنند که در زمان اول انقلاب با هدایت امام راحل یکی پس از دیگری خنثی شد.

وی با بیان اینکه غربت هفته وحدت در ایام کرونا احساس می‌شود، بیان کرد: بین شیعه و سنی مشترکات زیادی وجود دارد از جمله هفته وحدت باعث ایجاد همدلی بین مسلمانان است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تاکید بر اینکه امروز حفظ وحدت و همبستگی با تمام اقوام و پیروان همه مذاهب امری ضروری است گفت: طی سال‌های اخیر کارگروه ویژه تشکیل و چندین همایش با حضور علمای شیعه و سنی برای حفظ وحدت برگزار شد.

لطفی تاکید کرد: وحدت مختص استان‌های با ترکیب شیعه و سنی نیست بلکه همه نهاد‌ها باید پای کار باشند و هماهنگی آن با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.
 
وی گفت: از سال جاری بر اساس تفاهم نامه بین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مجمع تقریب مذاهب اسلامی مقرر شد در هفته وحدت در راستای استمرار نظام مقدس این دو نهاد دینی ید واحده باشند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: ما صرفا نمی‌خواهیم در هفته وحدت جشن برگزار کنیم بلکه هفته‌ای پرمغز خواهیم داشت که برافراشتن پرچم برادری بین ملت‌ها خواهد بود.

لطفی بیان کرد: همچنین مراسم برای گرامیداشت ۱۳ آبان که آخرین روز هفته وحدت است برنامه‌های در خور خواهیم داشت و به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی گفت: در آستانه اربعین هستیم و پیاده‌روی اربعین در عراق و داخل کشور منتفی شده است بر این اساس طی فراخوان عمومی مقرر شد ۹ صبح ۵شنبه روز اربعین قرائت خانوادگی زیارت اربعین تحت عنوان زنده نگهداشتن شور و شعور حسینی همزمان با پخش زنده از رسانه ملی داشته باشیم.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها