موج
کدخبر : ۳۴۶۱۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346116

مقتدایی در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد:

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی ها به عدد سازی روی آورده اند و سعی می کنند موضوعات داخلی ما را سیاه نمایی کنند و همین موضوع نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران است .

عباس مقتدایی خوراسگانی عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  با اشاره به واکنش رئیس‌‌جمهور کشورمان به تلاش ترامپ برای عدد سازی و ادعای اینکه «رشد اقتصادی ایران منفی ۲۵ درصد است»، اظهار داشت: در طول سالیان گذشته آمریکایی ها دائما تلاش کرده اند تا موضوعات مربوط به ایران را وارونه و به نفع و دلخواه خود تفسیر کنند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک کشور مستقل، آزاد و دارای هویت است که نظام سلطه نتوانسته تاکنون آنرا متناسب با سلایق خود پیش ببرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی با اشاره به توافقنامه کشورهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، افزود: اتفاقی که امروز در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس رخ داده است منجر شده تا آنها پیروی تام و تمام از ایالات متحده آمریکا را بعنوان یک خط مشی دیکته شده در خصوص جمهوری اسلامی ایران بپذیرند.

مقتدایی با بیان اینکه ما کشوری هستیم که در بحبوحه تحریم ها موجود زنده به فضا فرستاده ایم، خاطرنشان کرد: دانشمندان ایرانی مرزهای دانش را درنوردیده اند و صنایع ما به مرزهای خودکفایی رسیده است و در تولید محصولات کشاورزی، تولید علم و فناوری وضعیت کاملا متفاوتی نسبت به کشورهایی که کاملا دنباله رو آمریکا بوده اند، داریم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در کنار همه این امور، استقلال سیاسی، فرهنگی خود را حفظ کرده لذا در حال حاضر تبدیل به کشوری شده است که می تواند با تکیه بر قدرت دفاعی بومی و توانمندی های درونی، هرگونه نرم افزار و یا سخت افزار مورد نیاز کشور را تولید کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: آمریکا و کشورهای نظام سلطه در تلاشند تا مانع موفقیت ایران شوند.

مقتدایی افزود: اینکه آمریکایی ها به عدد سازی روی آورده اند و سعی می کنند موضوعات داخلی ما را سیاه نمایی کنند نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و این نشان می دهد کشور قدرتمند منطقه، مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستاده است.

وی گفت: ما در جنگ اراده ها حتما پیروز میدان خواهیم بود لذا باید تلاش کنیم با بهره گیری از توان داخلی به حد بالاتری از رشد برسیم.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند موضع مقتدرانه ایران را انکار کند،  افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن حفظ مشی مستقل خود همواره تلاش کرده است پشتیبان صلح و امنیت در منطقه خلیج فارس و حتی فراتر از منطقه باشد.

مقتدایی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مسائل جدی در آمریکا در بحبوحه انتخابات، مباحث مربوط به ایران است، افزود: این امر نشان از اهمیت کشور ماست و نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران علی رغم همه فشارها، رشدهای قابل توجهی هم داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها