موج
کدخبر : ۳۴۵۳۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345360

کدخدایی:

سخنگوی شورای نگهبان گفت: آنچه که بر عهده ما است نظارت بر روند انتخابات و رسیدگی به شکایات بوده؛ لذا ما در همین مرحله مثل مراحل قبل ستاد مرکزی نظارت را تشکیل دادیم و همکاران من به صورت بر خط با این ۸ استان در ارتباط هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز جمعه در ستاد هیئت نظارت انتخابات گفت: انتخابات مرحله دوم مجلس قرار بود در اردیبهشت ماه برگزار شود که به خاطر شرایط کرونا و با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به امروز موکول شد.

وی افزود: امروز انتخابات در هشت استان در حال برگزاری است و رقابت بین ۲۰ نفر از نامزدها بوده که برای ۱۰ کرسی رقابت می‌کنند و انشالله این ده نفر هم مراحل نهایی انتخاب شدنشان انجام شود.

کدخدایی تصریح کرد: آنچه که بر عهده ما است نظارت بر روند انتخابات و رسیدگی به شکایات بوده؛ لذا ما در همین مرحله مثل مراحل قبل ستاد مرکزی نظارت را تشکیل دادیم و همکاران من به صورت بر خط با این ۸ استان در ارتباط هستند.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: همکاران ما گزارش‌ها را دریافت می‌ کنند و اگر لازم باشد دوستان ما از اینجا کار هدایت را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: همچنین ما در قالب ۱۴ گروه بازرسی تعدادی از بازرسین زبده خود را به این حوزه‌های انتخابی فرستاده‌ایم و آن‌ها هم از نزدیک  دفاتر و هیئت‌های نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند، در این مرحله هم یک سامانه نظارت بر انتخابات به صورت آزمایشی که به صورت بر خط است شکل گرفته و همکاران ما از سر صندوق اطلاعات لازم را دارند و اگر لازم باشد هدایتی انجام بگیرد، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه مردم ناظر هم مثل مرحله اول همچنان در خدمت شهروندان است و مردم می‌توانند شکایت‌ها و گزارش‌های خود را از این طریق ارسال کنند؛ علاوه بر آن اطلاعیه‌هایی که از سوی ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات منتشر می‌شود، از طریق رسانه ملی و رسانه‌های دیگر در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

کدخدایی گفت: راه‌های ارتباطی با ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات تعیین شده و کسانی که احیانا شکایت یاگزارشی دارند توجه کنند، چرا که از این طریق می‌توانند شکایت خود را برای ما ارسال کنند و دوستان و همکاران ما در ستاد به آن‌ها رسیدگی می‌کنند.

وی درباره تکلیف ۵ حوزه باقی مانده گفت: آن تعداد نمایندگانی که فوت کردند، انتخابات فرد جایگزین‌شان به انتخابات میان دوره‌ای منتقل می‌شود که با اولین انتخابات سراسری برگزار خواهد شد؛ انشاالله در سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری نسبت به آن‌ها هم تعیین تکلیف می‌شود.

وی در ادامه گفت: همانطور که قبلاً از طریق اطلاعیه‌های متعدد از سوی همکاران ما در وزارت کشور به اطلاع مردم رسیده، باید دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت شود؛ به همین خاطر هم آموزش‌های لازم از طریق رسانه عمومی داده شده و ناظران ما هم مکلف شدند که در اجرای این پروتکل‌ها تلاش کنند و امکانات لازم هم در اختیار همه قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها