موج
کدخبر : ۳۴۴۸۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344883

حجت‌الاسلام محمدحسنی:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: آمریکا با جنایت خود در ۱۷ شهریور، پل‌های ارتباط با ملت ایران را خراب کرد، کسانی که به دنبال ترمیم این پل هستند انرژی اضافه مصرف می‌کنند. ملت ایران نمی‌تواند آمریکا را ببخشد و چشم بر جنایت متعدد آمریکایی‌ها از جمله در ۱۷ شهریور ببندد.

 به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام عباس محمد حسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، عصر امروز (دوشنبه ۱۷ شهریور) در مراسم بزرگداشت شهدای ۱۷ شهریور که در میدان شهدای تهران برگزار شد، گفت: حادثه ۱۷ شهریور یکی از اثرگذارترین قیام‌های مردم در طول مبارزات و از برجسته‌ترین نقاط عطف پیروزی خون بر شمشیر بود.

وی با بیان اینکه در روز ۱۷ شهریور، انبوهی از تانک در میدان شهدا وجود داشت، گفت: ۱۷ شهریور روز پیروزی «تن» بر تانک و مشت بر درفش بود تا جایی که امام (ره) از این روز به‌عنوان یکی از روز‌های روشن خدا و یوم‌الله نام بردند.

محمدحسنی با بیان اینکه رژیم ستم ‌شاهی همیشه چهره خشن خود را به اعتراضات نشان می‌داد، گفت: با این حال، بی‌رحمانه‌ترین چهره خودش را در ۱۷ شهریور نشان داد و در آن روز، صف خود را از مردم جدا کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه شاه، ملت ایران را با اسراییل و دشمنان ملت ایران، اشتباه گرفته بود، تصریح کرد: تانک‌هایی که باید سینه دشمنان ملت ایران را هدف قرار می‌داد، در ۱۷ شهریور، سینه مردم ایران را هدف قرار دادند.

وی اتاق فکر جنایت ۱۷ شهریور را در آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد کماندو‌های اسراییلی در ۱۷ شهریور مردم را به رگبار بسته بودند.

محمدحسنی درباره چرایی استفاده رژیم شاه از سربازان اسراییلی برای سرکوب مردم، با وجود ارتش ایران، گفت: افتخار نیرو‌های مسلح ما این است که اگرچه در ظاهر با شاه بودند، دلشان با امام بود و، چون شاه به ارتش ایران اعتماد نداشت، سراغ سربازان اسراییلی رفت.

وی با بیان اینکه آمریکا با جنایت خود در ۱۷ شهریور، پل‌های ارتباط با ملت ایران را خراب کرد، تصریح کرد: کسانی که به دنبال ترمیم این پل هستند انرژی اضافه مصرف می‌کنند. ملت ایران نمی‌تواند آمریکا را ببخشد و چشم بر جنایت متعدد آمریکایی‌ها از جمله در ۱۷ شهریور ببندد.

محمدحسنی تعداد شهدا و زخمی‌های حماسه ۱۷ شهریور را بالغ بر ۴ هزار تن دانست و گفت:‌ای کاش تک تک این خانواده‌ها را می‌شناختیم و به دست‌بوسی آن‌ها می‌رفتیم.

وی افزود: من معتقدم همه ما مستأجر شهدا هستیم و این مملکت از آن خانواده شهداست و ما در رهن آن‌ها هستیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، اهانت به قرآن توسط نشریه فرانسوی را محکوم کرد و گفت: آمریکا و دشمنان بدانند مسلمانان در برابر اهانت به قرآن ساکت نمی‌نشینند.

محمدحسنی، خیانت‌های آمریکا را علیه ملت ایران یادآور شد و با بیان اینکه آمریکایی‌ها مانع رسیدن کمک‌های مردمی در سیل و کرونا به مردم ما شدند، افزود: بسیاری از دارایی‌های ما در آمریکا بلوکه است و آن‌ها باید پاسخ بدهند که چرا اموال ما را آزاد نمی‌کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: همانطور که رژیم ستم‌شاهی با دستان ملت ایران ساقط شد، قطعاً در آینده شاهد اسقاط رژیم آمریکا و رژیم صهیونسیتی خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها