موج
کدخبر : ۳۴۴۴۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344444

بیانیه سفارت ایران در افغانستان:

سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای درخصوص سفر هیات ایرانی به کابل تاکید کرد: بقای جمهوریت و دستاوردهای مندرج در قانون اساسی در سفر هیات ایرانی مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای درخصوص سفر هیات ایرانی به کابل تاکید کرد: بقای جمهوریت و دستاوردهای مندرج در قانون اساسی در سفر هیات ایرانی مورد تاکید قرار گرفت.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

سیاست اصولی ایران در قبال افغانستان بر حمایت از دستاوردهای دو دهه اخیر این کشور قرار داشته و بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان قویاً پشتیبانی و پس از برگزاری انتخابات در جهت حل اختلافات پیش آمده میان رقبای سیاسی و ایجاد تفاهم میان آن‌ها، بیشترین تلاش را به عمل آورد.

در مقطع مهم کنونی که موضوع شکل‌گیری چارچوب مذاکرات بین الافغانی با هدف دستیابی به صلح پایدار در افغانستان در جریان است، هیئت جمهوری اسلامی ایران در راستای پیگیری همان سیاست اصولی یعنی بقای ساختار جمهوریت و قانون اساسی به منظور رایزنی با مقامات ارشد ازجمله رئیس‌جمهور، رئیس شورای مصالحه، رئیس‌جمهور پیشین، سرپرست وزارت امور خارجه، مشاور امنیت ملی و نیز برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی مطرح جمهوری اسلامی افغانستان، به کابل سفر کرد.

خاطرنشان می‌سازد که در همه این دیدارها، بر ضرورت وحدت کلمه نیروهای سیاسی افغانستان برای حراست از این دستاوردها و به ویژه حفظ حقوق اساسی اقوام این کشور و همزیستی موثر و مسالمت‌آمیز میان آنان در آینده تاکید شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها