موج
کدخبر : ۳۴۱۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341256

ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرگزاری موج:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: استعفای هوک یعنی سیاست فشار حداکثری علیه ایران جواب نمی دهد.

ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شوای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به استعفای برایان هوک ، نماینده ویژه آمریکا در امور ایرانیان، اظهار داشت: برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران یا به تعبیر واقعی تر مسئول اصلی فشارهای حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران بود که استعفای  او نشانه ای از وعده صادق رهبر معظم انقلاب مبنی بر تابستان داغ آمریکاست.

وی با بیان اینکه هدف اصلی وی زمینه سازی برای فروپاشی نظام یا تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران بود اما به علت بی نتیجه بودن تلاش هایش مجبور به استعفا شده است، ادامه داد:  هوک استعفا داد تا مقامات آمریکایی پشت وی پنهان شوند و مسئولیت شکست راهبردشان در مقابل ایران را نپذیرند.

نماینده مردم دشتستان گفت: استعفای هوک یعنی سیاست فشار حداکثری علیه ایران جواب نمی دهد.

رضایی تصریح کرد: به آقای هوک ماموریت داده شده بود تا با استراتژی فشار حداکثری، صنعت هسته ای و موشکی  ایران را نابود و اقتدار منطقه ای ایران را مختل کند اما در رسیدن به همه این اهداف ناکام ماند. طبیعتاً اگر راهبرد آمریکا در قبال ایران نتیجه بخش بود، امروز شاهد استعفای هوک به عنوان مسئول مستقیم هدایت این راهبرد نبودیم.

وی افزود: گرچه هوک رجزخوانی های زیادی علیه ایران داشت و هدف نهایی او و عقبه اش سرنگونی نظام اسلامی بود اما امروز او هم به سرنوشت مابقی دولتمردان مستعفی واشنگتن همچون بولتون، رایس و تیلرسون و... پیوسته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: استعفای هوک یادآور این وعده صادق رهبر معظم انقلاب است که دو سال قبل فرمودند "کسانی که آن خصومت‌ها را نسبت به ملت ایران انجام می‌دادند، اکنون استخوان‌های‌شان زیر خاک است اما جمهوری اسلامی ایستاده است، این آقا هم روزی بدنش زیر خاک می رود اما جمهوری اسلامی همچنان ایستاده و سرافراز خواهد بود."

رضایی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم جریان تحریف درباره استعفای هوک آدرس غلط به مراکز تصمیم گیری ندهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها