موج
کدخبر : ۳۴۰۱۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340130

شریعتی نیاسر طی تذکر شفاهی:

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار ارائه گزارش عملکرد سالانه از سوی رئیس جمهور و وزرا به قوه مقننه شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، مالک شریعتی نیاسر در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: طبق ماده 235 آیین‌نامه داخلی مجلس رئیس جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند در مرداد ماه هر سال بر اساس برنامه‌های ارائه شده در زمان تشکیل دولت و اخذ رأی وزرا، اسناد، قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکردی متناسب با حوزه وظایف خود که هیأت رئیسه مجلس تعیین می‌کند، گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس تقدیم کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ماده فوق تأکید دارد دولتمردان موظف به ارائه گزارش عملکرد هستند از این رو منتظر دریافت گزارش رئیس جمهور و وزرا هستیم.

وی افزود: بر اساس گزارش‌ها می‌ توانیم سهم جریان تحریم در مشکلات اقتصادی کشور و معیشت مردم در برابر سهم تحریم را قضاوت کنیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از مشکلات ناشی از ندانستن است که به دلیل استفاده از عدم بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان است.

شریعتی نیاسر خاطر نشان کرد: آنجا که می‌ دانند مشکل از نتوانستن است که با دولت پیر و ناکارآمد مواجه هستیم؛ متأسفانه بخشی که می‌توانند، ناشی از نخواستن است که عناصر نفوذی در عرصه تصمیم‌سازی هستند و آنجا که می‌خواهند و دنبال می‌کنند نیز باید سهم دشمن خارجی در تحریم را دنبال کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها