موج
کدخبر : ۳۳۸۸۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338874

هانی زاده در گفتگو با موج:

کارشناس سیاست خارجی گفت: تعرض به هواپیمای مسافربری با کلیه موازین و قوانین هوانوردی مغایرت دارد.

حسن هانی زاده کارشناس مسایل سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به تجاوز جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان، اظهار داشت: اقدام اخیر دو جنگنده آمریکایی در نزدیک شدن به هواپیمای مسافربری ایرانی یک راهزنی هوایی تلقی می شود که با کلیه موازین و قوانین هوانوردی مغایرت دارد.

وی ادامه داد: با این عمل ماجراجویانه و ضد انسانی آمریکا، احتمال داشت یک فاجعه ای بزرگ، اتفاق بیافتد اما با هوشمندی خلبان هواپیما و کادر پروازی، مسافران از این عملیات راهزنی هوایی نجات یافتند.

*شانس کم ترامپ در انتخابات آینده

کارشناس سیاست خارجی با بیان اینکه آمریکایی ها با این اقدام خود نشان دادند که به دنبال یک ماجراجویی جدید در منطقه هستند،  افزود:  رییس جمهور آمریکا که در همه زمینه ها با شکست مواجه شده،  درصدد ایجاد یک بحران جدید در منطقه است تا به نوعی بتواند برگ برنده ای برای انتخابات ریاست جمهوری در دست داشته باشد.

هانی زاده با بیان اینکه شرایط به گونه ای است که شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات آینده به شدت کاهش یافته است، تصریح کرد: ترامپ برای افزایش شانس خود در انتخابات آینده چندین سناریو را تعریف کرده است که از جمله می توان به بحران سازی و وادار کردن ایران به یک عکس العمل شتاب زده و همچنین ماجرا جویی علیه چین اشاره کرد.

*تعرض به هواپیمایی مسافربری در دادگاه لاهه پیگیری شود

وی در پایان با اشاره به دیگر اقدامات آمریکا در منطقه، خاطرنشان کرد: مزاحمت برای کشتی های ایرانی در خلیج فارس و سایر اقیانوس ها،  ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس از دیگر اقداماتی است که توسط این رژیم متوحش انجام شده است لذا  ایران باید از طریق قوانین بین المللی و شکایت در دادگاه لاهه این موضوع را پیگیری کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها