موج
کدخبر : ۳۳۵۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335312

سامانی:

سخنگوی وزارت کشور گفت: به منظور اجرای سیاست ‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده شهرداری ‌ها مبلغ ۱۳۰,۵۸۵ میلیارد ریال در محدوده‌های مصوب بازآفرینی شهری تخفیف در عوارض اعمال کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار گفت: شهرداری ‌های سراسر کشور به منظور اجرای سیاست ‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده در سال‌های ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۳۰,۵۸۵ میلیارد ریال در محدوده‌های مصوب بازآفرینی شهری تخفیف در عوارض اعمال کرده اند.

وی عنوان کرد: همچنین در اجرای آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، شهرداری‌های دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری در سال ۹۷ جمعاً مبلغ ۴,۵۳۳ میلیارد ریال برای اجرای ۲۵۹ پرژه در ۳۳۳ محله هدف و در سال ۹۸ مبلغ ۲,۹۴۸ میلیارد ریال برای اجرای ۲۴۳ پروژه در ۲۷۰ محله هدف برای اجرای پروژه‌های تأمین فضای سبز، تعریض و اصلاح هندسی معابر، جمع آوری و دفع آب‌های سطحی و آزادسازی اراضی و سایر خدمات روبنایی اختصاص داده اند.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تمام امکانات قانونی خود در پیشبرد برنامه‌های دولت در نوسازی بافت فرسوده شهری و تولید مسکن استفاده خوهد کرد.

سامانی با بیان اینکه در بازسازی بافت های فرسوده به مسائل اجتماعی و فرهنگی هم توجه شده است، گفت: مردم با استفاده از تسهیلات این طرح می‌توانند خانه‌های مناسب‌ تر و مقاوم ‌تر داشته باشند همچنین اجرای این طرح موجب افزایش سرمایه مردم و نو شدن محلات می‌شود اگر بخش مسکن فعال شود، سایر بخش‌های اقتصادی هم فعال شده و اشتغال ایجاد می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها