موج
کدخبر : ۳۳۴۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334531

میرتاج الدینی مطرح کرد:

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: بیشترین سود محصولات کشاورزی نصیب دلالان می شود .

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محمدرضا میرتاج الدینی در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی  و پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش میزان خرید تضمینی گندم اقدام مثبتی است که جای تقدیر و تشکر دارد، اما لازم است به شکلی برنامه ریزی و نظارت شود که واسطه ها و دلالان از این چرخه حذف شوند.

وی افزود: حمایت اصلی از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید برعهده دولت است و آنها هیچ پشتوانه و پناهی غیر از دولت ندارند، لذا در شرایطی که افزایش قیمت ها در همه نهاده های کشاورزی وجود دارد، سود کشاورزان تغییر مثبتی نداشته و فشار این افزایش قیمت ها به روی مردم و سود آن در جیب دلالان بوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: با افزایش قیمت نهاده های دامی و هزینه های دامپروری و مرغ داری بسیاری از فعالان این عرصه به مرز ورشکستگی رسیده اند و باید برای این مشکلات فکری اندیشیده شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم ساماندهی تعاونی ها گفت: قانون به نحوی اجرا می شود که استان هایی که تعاونی های زیادی در آنها فعال است، نمی توانند حقوق تعاونی های روستایی را تامین کنند و حق آنها تضییع می شود، اما با اجرای درست قانون این مشکل مرتفع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها