موج
کدخبر : ۳۳۳۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333967

ستادکل نیروهای مسلح:

ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولین وظیفه که در سال 1398 موفق به اخذ دیپلم شدند و مهلت معرفی آنان برای خدمت وظیفه عمومی به اتمام رسیده است می‌توانند در کنکور سراسری شرکت و مهلت اعزام به خدمت آنان تا یک هفته بعد از تاریخ انجام آزمون تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری موج، ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به تعویق تاریخ برگزاری کنکور سراسری سال 1399 و ایجاد مشکل برای تعدادی از دانش‌آموزان دیپلم مشمول که از خردادماه 1398 تا تاریخ این اطلاعیه دیپلم خود را اخذ کرده‌اند و مهلت یک ساله آنان به پایان رسیده در راستای کمک به این مشمولان مهلت اعزام به خدمت آنان را تمدید و شرکت در کنکور سراسری را برای آنان مجاز دانست.

در این اطلاعیه آمده است:

کلیه مشمولین وظیفه که در سال 1398 موفق به اخذ دیپلم شدند و مهلت معرفی آنان برای خدمت وظیفه عمومی به اتمام رسیده است می‌توانند در کنکور سراسری شرکت و مهلت اعزام به خدمت آنان تا یک هفته بعد از تاریخ انجام آزمون تمدید شد.

این افراد حداکثر یک هفته بعد از شرکت در آزمون سراسری می‌بایست خود را برای اعزام به خدمت به پلیس+10 معرفی و نسبت به تشکیل پرونده اعزام اقدام نمایند.

بدیهی است در صورت قبولی مشمولین فوق در کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی افراد قبل از شروع ترم تحصیلی از خدمت سربازی ترخیص خواهند شد.

این مشمولین وظیفه دقت نمایند در صورتی که حداکثر یک هفته بعد از کنکور سراسری نسبت به تشکیل پرونده اعزام در دفاتر پلیس+10 اقدام ننمایند در صورت قبولی در کنکور هم مجاز به بهره‌مندی از معافیت تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه نمی‌باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها