موج
کدخبر : ۳۳۳۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333907

حجت الاسلام علوی:

وزیر اطلاعات گفت: امروز به برکت جمهوری اسلامی دنیا به این رسیده که شعارهای حقوق بشری امریکا هیچ محتوایی ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات در جلسه کشوری بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی که صبح امروز در ساختمان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: اسلام نمی خواهد در جامعه بشری خصومتی وجود داشته باشد بلکه می خواهد علیرغم تفاوت های تفکری انسان ها با یکدیگر روابط دوستانه وجود داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز با قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران و سایر سلاح های خود تولید راحت می توانیم در برابر امریکا مقابله به مثل کنیم و اگر آمریکا حرفی بزند که کرامت ایران خدشه دار شود جمهوری اسلامی هم با همان ادبیات با آنها حرف خواهد زد. 

وزیر اطلاعات گفت:امام خمینی  برای قدرت ابر قدرتی آمریکا و شوروی ارزشی قایل نشد و نه شرقی و نه غربی را از همان زمان کلید زدند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه آیین مقدس اسلام گفتمان خود را بر اساس عقلانیت و حرمت‌گذاری به هر فکر و اندیشه‌ای قرار داده است، ادامه داد: اسلام خود را حق می‌داند، اما خود را بر دیگران تحمیل نمی‌کند و راه ارتباط انسان‌ها را باز می‌گذارد و بر جریان محبت بین انسان‌هایی که با هم از لحاظ دین، زبان و ... متفاوت هستند تاکید دارد.

وی بیان کرد: اسلام نمی‌خواهد بین جامعه بشری خصومت باشد و بر روابط محبت‌آمیز و سازنده در امور مختلف تاکید دارد. اما زمانی خداوند از رابطه باز می‌دارد که انسان‌ها به دلیل مسلمان بودن از حقوق خود محروم می‌شوند و دیگران با آن‌ها سرستیز دارند؛ که در برابر این افراد باید به گونه‌ای دیگر رفتار کرد چرا که پایبند هیچ عهد و پیمانی نخواهند بود.

علوی با تاکید بر اینکه اسلام تاکید می‌کند دشمن خود را به عنوان دوست تلقی نکنید. افزود: با کسانی که هر وقت بخواهند قرارداد‌های خود را نقض می‌کنند نمی‌شود روابط سازنده داشت چرا که آن‌ها در هر عرصه‌ای سعی می‌کنند وارد مقابله و مبارزه شوند. حرف از منابع ملی هستند، اما دنبال چپاول و غارت هستند و اگر قرار بر جنگ شد متقابلاً باید با آن‌ها مقابله کرد. 

وزیر اطلاعات ضمن اشاره به اینکه جنایت، خونریزی، نقض حقوق بشر و ... در کارنامه آمریکا وجود دارد، گفت: هیچ وقت یک طرف از معاهده چند جانبه خارج نمی‌شود، اما وقتی کشوری بدون ملاحظه از معاهده‌ای خارج می‌شود دیگر چگونه می‌شود به او اعتماد کرد.

وی بیان کرد: اگر کشوری برای حقوق دیگران ارزشی قایل نباشد نمی‌توان به او اعتماد کرد. آمریکا و صهیونیست نشان دادند اهل منطق گفت‌وگو نیستند و منطق آن‌ها همان زور است و برای اینکه آخرین قدم عقب نشینی را نداشته باشیم باید اولین قدم عقب نشینی را هم نداشته باشیم.

علوی ادامه داد: آمریکا خود را منادی حقوق بشر می‌داند، اما در کارنامه او آثاری از آن وجود ندارد و در موارد مختلف شاهد نقض حقوق بشر هستیم و این به صورت ریشه‌دار و سیستماتیک است و به صورت حرکت عادی درآمده است.

زیر اطلاعات با بیان اینکه هیچ اراده‌ای در کارکرد آمریکا در مبارزه با نقض حقوق بشر توسط این کشور مشاهده نمی‌شود گفت: در جریان قتل یک سیاه‌پوست آمریکایی هیچ برخورد قابل ملاحظه‌ای با پلیس آمریکا دیده نمی‌شود و پلیس با خشونت تمام حق حیات یک انسان را سلب می‌کند.

وی ادامه داد: هر گاه فعالیت کشوری مخالف منافع آمریکا باشد حقوق بشری را علم می‌کند و از شعار ابزاری در برخورد با ملت‌های دیگر استفاده می‌کند. تحریم‌هایی که امروز در شرایط فراگیری کرونا به ایران تحمیل کرده است از این جمله است. 

علوی گفت: آمریکا در شعار می‌گوید ایران شامل تحریم دارویی نیست، اما هر جای دنیا بتواند از حرکت دارو و ماده غذایی به سمت کشورمان جلوگیری کند و به خیال خود می‌خواهد ملت ایران را در برابر خود تسلیم کند غافل از اینکه ملت ایران پشت بیرق مقام معظم رهبری حرکت می‌کند و ملت ایران اهل وادادگی نیست.

وزیر اطلاعات گفت: در بحران کرونا رژیم آمریکا با افتضاح جهانی روبرو شد و مشاهده می‌کنیم در حوزه سلامت نیز بین شهروندان خود با تبعیض رفتار می‌کند.

وی اظهار کرد: منافقین در ایران نیز جنایت‌های زیادی مرتکب شدند، اما آمریکا نه تنها مقابله نکرد بلکه آن‌ها را از لیست تروریسم خارج کرد. آیا جنایت به شهادت رساندن سردار دل‌ها شهید سپهبد سلیمانی غیر از حمله تروریستی است؟ وقتی منافع رژیم آمریکا در بین باشد این کشور نه تنها از تروریست حمایت می‌کند بلکه خودشان هم دست به اقدامات تروریستی می‌زنند.

علوی با اشاره به اینکه امروز تروریسم اقتصادی آمریکا گوی سبقت را ربوده است در پایان گفت: دنیا امروز آرام آرام منطق ایران را درک کرده است و می‌بیند که تنها یک قدرت جرئت نه گفتن به آمریکا را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها