موج
کدخبر : ۳۳۲۷۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332773

موسوی لارگانی طی تذکری:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: مافیای سیستم بانکی را به مردم معرفی کنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام سیدناصر  موسوی‌لارگانی  نماینده مردم فلاورجان در مجلس امروز (یکشنبه 18 خرداد 99)، طی تذکری در جریان ارائه گزارش تیم اقتصادی دولت به مجلس در صحن علنی مجلس اظهار داشت: اقتصاد ایران بنا به دلایل متعدی غرق در مشکلات و نابسامانی‌های مختلف است که همچون مریضی حاد و سرطانی در بدن اقتصاد ایران ریشه دوانده و زندگی  و معیشت مردم ایران را تحت‌الشعاع قرار داده و روز به روز سفره قالب هموطنان ما را کوچک‌تر کرده است.

وی افزود: یکی از مهمترین راهکارهای برون‌رفت اقتصاد کشور از این شرایط بحرانی توجه به رونق و جهش تولید است و نخستین گام برای جهش تولید این است که دولت از هزینه‌های غیرضرور خود بکاهد.

وی تأکید کرد: لزومی ندارد که دولت بر اساس شرایط عادی در کشور هزینه کند. کشوری که بر روی گنج و ثروت خوابیده دلیلی ندارد غرق در مشکلات اقتصادی باشد بهترین و راحت‌ترین نتیجه‌گیری به نوعی و رفع تکلیف کردن برای همه ما علی‌الخصوص دولتمردان این است که چشمان خود را بسته و همه چیز را به تحریم‌های خارجی و کارشکنی‌های ترامپ مرتبط کرده‌ایم.

وی می‌گوید: باید برای کشور چند پروژه بزرگ و عظیم تعریف شود و توسعه بخش‌های ارزآور نظیر کشاورزی و پتروشیمی در دستور کار همه بخش‌ها قرار بگیرد.

وی با تأکید بر این جمله که تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند گفت:‌ تولیدکنندگان نیاز به حمایت عاطفی از سوی مسئولان دارند و درصدد هستند که علاوه بر تقویت تولید محصولی رقابت‌پذیر برای صادرات عرضه کنند اما سیاست‌های مجلس و دولت مانع رشد تولید شده و این سیاست‌ها باعث شده که تولیدکنندگان حتی نتوانند برای یکسال بر سر تعهدات خود با طرف قرارداد خارجی خود باقی بمانند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس یکی از  الزامات جهش تولید را تأمین نقدینگی عنوان و تأکید کرد: در حال حاضر طبق برآوردها رقم نقدینگی از 2300 هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

موسوی لارگانی گفت: بانک‌ها در شرایط کنونی اقتصادی تولیدکننده را یاری نمی‌دهند و حتی نظام بانکی باعث شده تولیدکنندگان فعال در سطح بازار از بین بروند.

وی گفت:‌از مجلس هشتم تا الان ما پیگیر بحث اصلاح قانون بانکداری بودیم و همیشه به تأخیر افتاده و چرا باید بانک‌های ما مخالف اصلاح این قانون باشند و مافیای عدم اصلاح سیستم بانکی چه کسانی هستند و چرا باید اینگونه برخورد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها