موج
کدخبر : ۳۳۲۴۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332424

کریمی در گفتگو با موج مطرح کرد:

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: تا زمانی که رفتارهای تبعیض آمیز وجود داشته باشد مشکلات آمریکا ادامه خواهد داشت.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به بحران بوجود آمده در آمریکا بر اثر مرگ یک سیاه پوست، اظهار داشت: جامعه آمریکا دچار یک سرخوردگی تاریخی در رابطه با برخوردهای تبعیض آمیز و نژاد پرستانه است.

وی با بیان اینکه سال های متمادی این برخوردهای نژادپرستانه در آمریکا ریشه دوانده است، ادامه داد: متاسفانه علی رغم ادعاهای وجود فضای آزاد و بدون تبعیض در جامعه آمریکا، شاهد نمود این نوع برخوردهای نژادپرستانه هستیم.

*فضای برابری برای سفیدپوستان و سیاه پوستان در آمریکا وجود ندارد

نماینده مردم اراک گفت: آمار و ارقام در آمریکا نشان می دهد که درصد زیادی از جرایم برای سیاه پوستان وجود دارد لذا آمار بالایی از زندانیان را هم سیاه پوستان تشکیل می دهند که این امر نشاندهنده این است که فضای برابری برای سفیدپوستان و سیاه پوستان  در این کشور وجود ندارد.

کریمی گفت: این رویکر نژادپرستانه همچنان در لایه های مختلف آمریکا به ویژه دولت آمریکا وجود دارد و این امر باعث یک سرخوردگی و عقده تاریخی شده است و هر وقت که یک حادثه ای به این شکل رخ می دهد این کینه های درونی هویدا می شود.

وی تصریح کرد: تا زمانی که در جامعه آمریکا برخورد بدون تبعیض و عادلانه ای برقرار نشود اینگونه مشکلات ادامه خواهد داشت و با توجه به گستره رنگین پوستان در آمریکا زمینه و بستر این اعتراضات فراهم خواهد شد.

نماینده مردم اراک اظهار کرد: درکنار رنگین پوستان سفیدپوستان هم برای اعتراض به رفتار پلیس به صحنه آمده اند.

کریمی در پایان با اشاره به تاثیرات این بحران در انتخابات آینده آمریکا، خاطرنشان کرد: قطعا اتفاقاتی که در صحنه آمریکا رخ می دهد در انتخابات آینده ریاست جمهوری تاثیر خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

بن بست لیبرال دموکراسی در آمریکا/در انتخابات یک نه بزرگ به ترامپ گفته خواهد شد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سرخوردگی بیشتر جائی میزنه بیرون که ازیک خانواده ای وتبعیض میبینی!وگرنه اونا اونقدر متفرقه هستن که دردشون نگیره....اما.....

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها