موج
کدخبر : ۳۳۱۶۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331601

موج گزارش می دهد:

برگزاری نخستین جلسه مجلس یازدهم با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی صبح امروزچهارشنبه، 7 خردادماه اولین نشست علنی خود را با حضور منتخبان مردم، مسئولان عالی‌رتبه لشگری و کشوری کار آغاز کرد.

این جلسه با حضور 276 نفر از منتخبان مردم و بدون غیبت هیچ یک از منتخبان آغاز شد.

 علی لاریجانی رئیس مجلس دهم به همراه یادگار امام(ره) برای شرکت در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم وارد صحن شدند. حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه نیز به همراه حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب نیز در حن حضور یافتند و لحظاتی بعد حسن روحانی رئیس جمهور نیز به همراه وزیر اطلاعات به این جلسه ورود پیدا کرد تا مراسم آغاز شود.

در این مراسم منتخبان مردم و مهمانان از لوازم بهداشتی استفاده کردند و فاصله گذاری اجتماعی نیز در صحن رعایت شده بود.

یثربی مدیرکل تشریفات مجلس با چند بار حضور پشت تریبون مجلس از منتخبان خواست بر اساس پروتکل ستاد ملی مقابله با کرونا از ماسک و دستکش استفاده کنند. منتخبان نیز پیش از حضور در جلسه از تونل ضدعفونی رد شده و دمای بدن آنها نیز با دستگاه تب‌سنج سنجیده شد.

مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم با مهمانانی به مراتب کمتر از دوره‌های قبلی برگزار شد.

*حضور رسانه های داخلی و خارجی

رسانه‌های داخلی و خارجی نیز در این جلسه حضور یافتند تا مراسم افتتاحیه را پوشش دهند. 

*گرامیداشت یاد و خاطره دو منتخب متوفی بر اثر کرونا

در این جلسه یاد و خاطره مرحوم جانباز محمدعلی رمضانی دستک منتخب مردم آستانه اشرفیه و مرحومه فاطمه رهبر منتخب مردم تهران در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که به علت ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند، با قرار دادن تصویرشان در صندلی‌ خالی آنها و ذکر صلوات، از سوی منتخبان گرامی داشته شد. 

نکته دیگر در جلسه امروز که مورد توجه خبرنگاران قرار گرفت، این بود که محسن فتحی دبیر هیأت رئیسه سنی مجلس با لباس کُردی در جایگاه هیأت رئیسه حاضر شد. نماینده منتخب ساری نیز در نخستین جلسه علنی مجلس یازدهم با لباس کارگری حضور یافت.

منتخبان مردم در مجلس یازدهم با قیام و قعود رأی موافق خود را نسبت به زمان برگزاری دومین جلسه علنی دوره یازدهم اعلام کردند و قرار شد این جلسه صبح فردا برای انتخاب هیأت رئیسه مجلس تشکیل شود. این درحالی بود که برخی، موافق انتخاب هیات رئیسه در جلسه هفته آتی بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها