موج
کدخبر : ۳۲۸۷۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328792

جهانگیری:

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: مطالبات و معیشت معلمان دغدغه جدی کشور است و همواره این قشر با کاستی‌هایی در این بخش رو به رو بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم کلنگ زنی ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی اقدام ملی مسکن برای فرهنگیان گفت: ابتکاری که وزارت راه و شهرسازی به همراه آموزش و پرورش انجام داده است، اقدام به ساخت واحد‌های مسکونی برای فرهنگیان بود و امروز اولین مرحله است توافق بین دو وزارتخانه در استان‌های مختلف کلنگ‌زنی شد.

* امروز دغدغه مسکن فرهنگیان برطرف شده است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز دغدغه مسکن فرهنگیان برطرف شده و امیدواریم فرهنگیان صاحب خانه شوند، افزود: امروز ۱۱ استان کشور از طریق ویدیو کنفرانس درباره ساخت این واحد‌ها توضیح دادند و عملیات اجرایی ساخت این واحد‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، فارس، تهران، سمنان، زنجان و بوشهر آغاز شده است.

جهانگیری یادآور شد: امیدواریم در مدت زمان کوتاهی ساخت این واحد‌ها به نتیجه برسد و بتوانیم در هفته معلم به عنوان یک هدیه به فرهنگیان و چه سریعتر این واحد‌ها را تکمیل بر تحویل دهم.

معاون اول رئیس‌ جمهور با اشاره به اینکه آموزش و پرورش و معلم نیاز اصلی عامه مردم جامعه است، گفت: تربیت فرزندان ما در اختیار معلم‌ها قرار دارد و تمامی اتفاقات و توسعه‌ای که هم اکنون در کشور رخ می‌دهد تحت تأثیر کارکرد آموزش و پرورش و معلمان بوده است.

معاون اول رئیس‌جمهور یادآور شد: نیروی انسانی عامل اصلی توسعه است و تاثیر سرمایه گذاری‌هایی در حوزه آموزش و پرورش  در تمامی بخش‌های کشور دیده می‌شود.

او افزود: نظام آموزش و پرورش اولویت‌های اصلی برنامه‌های ماست و به وضعیت زندگی معلمان باید توجه بیش‌ترین شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه مطالبات و معیشت معلمان دغدغه جدی کشور است و همواره این قشر با کاستی‌هایی در این بخش رو به رو بوده است، افزود: دولت در حد بضاعت خود به بخش آموزش و پرورش توجه خواهد کرد.

جهانگیری در پایان یاد آور شد: طرح رتبه بندی معلمان انجام شده تا توجه به آموزش و پرورش بیشتر شود و مطالبات فرهنگیان به حق است و ما پیگیر پرداخت آن‌ها هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها