موج
کدخبر : ۳۲۸۷۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328726

نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با خبرنگاران صبح امروز دوشنبه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: صبح روز دوشنبه در نشست خود با خبرنگاران گفت: امروز رئیس جمهور  کشورمان در نشست سران جنبش عدم تعهد که به میزبانی کشور آذربایجان برگزار می‌شود به صورت ویدیو کنفرانس شرکت می‌کند.

وی با بیان این‌که «در این نشست حدود ۴۶ تن از مقامات کشورها و سازمان‌های بین‌الملل شرکت دارند» ،اظهار کرد : محوریت این نشست کرونا و نحوه مقابله کشورها با شیوع این ویروس است.

سخنگوی  وزارت خارجه کشورمان در مورد ادعاهای  منتشر شده در یکی از روزنامه‌های صبح امروز تهران مبنی بر این ‌که سفیر آلمان در تهران یک افسر اطلاعاتی است که با تل‌آویو نیز در ارتباط است، گفت:  مرجع  تشخیص، مسائل امنیتی و مسائل مرتبط با این موضوع  وزارت اطلاعات است و یک رسانه نمی‌ تواند بر اساس گزارش‌ های خود چیزی را به کسی در این زمینه منتسب کند.

وی با بیان این‌که «دیپلمات‌ های خارجی که در تهران برای انجام وظیفه مستقر می‌ شوند باید تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند و برای کار دیپلماتیک آمده باشند و در این چارچوب فعالیت کنند»، ادامه داد: اگر خلاف این موضوع اتفاق بیفتد   وزارت اطلاعات به عنوان مسئول این امر به این موضوع رسیدگی می‌کند و گزارش‌های رسانه‌ای مبنای فعالیت ما در این گونه مسائل نیست.

* آخرین وضعیت سیروس عسگری

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در مورد آخرین وضعیت «سیروس عسگری» پروفسور ایرانی که در بازداشتگاه اداره مهاجرت آمریکا زندانی است و طبق برخی اخبار به کرونا مبتلا شده است، گفت: وزارت امور خارجه برای پیگیری وضعیت ایشان در داخل اقداماتی را انجام داده است، همچنین دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن نیز پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام داده و از نزدیک از طریق مقامات قضایی آمریکا پیگیر  وضعیت ایشان هستند.

وی ادامه داد: قرار است امروز و فردا یک تست مجدد کرونا از ایشان گرفته شود و ان ‌شاءالله اگر تست ایشان منفی باشد تمام تدابیر لازم برای بازگشت به کشور فراهم است و ایشان به زودی به ایران باز می‌گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها