موج
کدخبر : ۳۲۸۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328339

دبیر ستاد حقوق بشر:

دبیر ستاد حقوق بشر درباره‌ آخرین وضعیت عسگری گفت: ما نسبت به سلامتی همه‌ ایرانیان دربند در زندان‌های آمریکا نگرانیم، در این میان اعلام ابتلای اندیشمند ایرانی دربند در آمریکا به کرونا بر نگرانی‌ها افزوده است و لذا از مراجع ذی‌ربط پیگیر آزادی ایشان هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، نشریه انگلیسی «گاردین» روز چهارشنبه از ابتلای سیروس عسگری، دانشمند ایرانی دربند دولت ایالات متحده به ویروس کرونا خبر داد.

به نوشته‌ این نشریه، مسئولان بازداشتگاه به عمد ماسک و مواد ضد عفونی کننده در اختیار زندانیان قرار نمی‌دهند تا بیماری کووید ۱۹ آن‌ها را از پای درآورد.

این بازداشتگاه همچنین مخالفت کرده که عسگری ماسک محافظتی به صورت بزند و با وجود سابقه مشکلات حاد تنفسی، اجازه تهیه ماسک را نیز به وی نمی‌دهد.

پیگیری‌های رسانه‌ای و همچنین برخی سازمان‌های مردم نهاد حقوق بشری برای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت ایشان، با کارشکنی دولت آمریکا بی‌نتیجه ماند و در حال حاضر، خانواده‌ عسگری در شرایط روحی نامناسبی به سر می‌برند.

* از مراجع ذی‌ربط پیگیر آزادی سیروس عسگری هستیم

در همین زمینه، پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر از علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر درباره‌ آخرین وضعیت عسگری سئوال کرد که وی اظهار داشت: «ما نسبت به سلامتی همه‌ ایرانیان دربند در زندان‌های آمریکا نگرانیم، در این میان اعلام ابتلای اندیشمند ایرانی دربند در آمریکا به کرونا بر نگرانی‌ها افزوده است و لذا از مراجع ذی‌ربط پیگیر آزادی ایشان هستیم، چرا که فقط آزادی هرچه سریع تر دکتر عسگری است که می‌تواند به نگرانی‌ها درباره‌ سلامتی این استاد دانشگاه پایان دهد».

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره اخبار رسانه‌ها درباره‌ وضعیت نامناسب زندان‌های آمریکا افزود: «سابقه‌ بیماری تنفسی دانشمند ایرانی، نگرانی درباره‌ سلامتی عسگری را بسیار جدی‌تر کرده است، لذا از وزارت امورخارجه می‌خواهیم تلاش‌های خود را برای آزادی دانشمند ایرانی شدت بخشیده و از همه‌ ظرفیت‌های سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی برای رهایی هر چه سریع تر ایشان بهره بگیرد».

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها