موج
کدخبر : ۳۲۶۸۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326837

کنعانی مقدم در گفتگو با موج:

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: اظهارات پمپئو بلوف سیاسی است و جنبه تبلیغاتی دارد.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به درخواست وزیر خارجه آمریکا  از شورای امنیت سازمان ملل درباره تمدید تحریم هسته‌ای ایران، اظهار داشت: پروژه تهدید و تحریم آمریکایی ها همچنان ادامه دارد و هر از گاهی مسوولان ایالات متحده از این حربه در فضای رسانه ای استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه ایران  هیچ نیازی به واردات سلاح و تجهیزات نظامی ندارد،  ادامه داد: همه می دانند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در زمینه های فناوری و تجهیزات نظامی مدتهاست به خودکفایی رسیده و یک قدرت نظامی بلامانع در منطقه است.

کارشناس مسائل سیاست خار جی گفت: فروش تسلیحات جمهوری اسلامی ایران و صادرات آن به کشورهای مختلف طبق قوانین موجود مشخص است لذا تحریم های آمریکا تاثیری در اینباره ندارد چرا که در حال حاضر نیز خریداران تسلیحات در صف های نوبت هستند.

وی با بیان اینکه  آمریکایی‌ها هیچگونه مداخله‌ای نمی‌توانند در موضوع تمدید و یا عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران داشته باشند، افزود: این تصمیم در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ شده و هرگونه تصمیم جدیدی در این زمینه نیازمند اِجماع اعضای این شوراست که در سال‌‌های اخیر آمریکا قدرت اجماع‌سازی در تصمیمات شورای امنیت را نیز از دست داده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش تخت روانچی به درخواست اخیر پمپئو درباره تمدید تحریم‌ تسلیحاتی علیه ایران

کنعانی مقدم گفت: صحبت های پمپئو جز بلوف سیاسی چیز دیگری نیست و تنها برای به حاشیه راندن وضعیت نیروهای مسلح آمریکا در خلیج فارس است که به راحتی با قایق های تندرو سپاه رهگیری شده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره با تمام قوا مقابل هرگونه تجاوز و تعدی می‌ایستد و در همین راستا به ابزار روز و تکنولوژی‌های مدرن در عرصه دفاعی نیز، به لطف وجود دانشمندان و محققان داخلی، مجهزتر خواهد شد تا با دشمن متجاوز برخورد قاطعی داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها