موج
کدخبر : ۳۲۶۰۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326030

امیر حیدری در نشست خبری:

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت: امروز سربازخانه های ما امن ترین مکان‌ها هستند. اما در ارتش آمریکا بزرگ ترین کارکرد آنها دزدی و سرقت از کشورهای دیگر است. ما تنها ارتشی هستیم که توانسته ایم هیمنه آمریکا را بشکنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز سه شنبه ٢۶ فروردین ماه در نشست خبری که با موضوع ارتقاء آمادگی و توان رزم و همچنین دستاوردهای جدید نزاجا برگزار شد، گفت: روز ارتش را به همه ارتشیان و خانواده های آن ها تبریک می گویم، ایامی که از آن با عنوان ایام ولایتمداری یاد می کنیم.

او همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم نیروی زمینی ارتش، ادامه داد: لازم است تا در اینجا سالروز ترور شهید سپهبد قرنی و شهید سپهبد صیاد شیرازی و همچنین شهید سپهبد سلیمانی کح سه سپهبد اخلاص هستند را ارج نهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سه مقطع با ولایتمداری و حضور موثر خود توانسته فعالیت‌های مهمی را انجام دهد. نخست مقابله با گروهک های ضد انقلاب در مرزهای غربی کشور بود که پس از فرمان امام خمینی (ره) حرکت مهمی در مقابله با رشد قارچ گونه این گروهک ها بود. البته این موضوع را نباید از یاد برد که ارتش جمهوری اسلامی ایران مولود انقلاب اسلامی است.

او ادامه داد: دومین مرحله هم در دوران دفاع مقدس بود، ما اعتقاد داریم که در نبردهای زمینی با قرائت خود از جنگ یعنی متوقف کردن ماشین جنگی دشمن توانست در روزهای ابتدایی جنگ ماشین جنگی ارتش بعث مانع پیشروی آنها شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه‌ نیروی زمینی بعد از دفاع مقدس نیرویی است همچنان در مرزها باقی مانده، تصریح کرد: ضدانقلاب پس از جنگ هم نمی‌خواست کشور روی آرامش به خود ببیند و نیروی زمینی در مرزها ماند تا هم از شرارت‌های ضدانقلاب جلوگیری کند و هم جدار مرزی را از مین و مواد منفجره پاکسازی کند.

* ما سه تفاوت اصلی با نیروهای مسلح کشورهای دنیا و ارتش آمریکا داریم

او ادامه داد: ما سه تفاوت اصلی با نیروهای مسلح کشورهای دنیا و ارتش آمریکا داریم. تفاوت اول ما در ماهیت ارتش ماست. ارتش جمهوری اسلامی و در کل نیروهای مسلح ایران بر اساس تعالیم قرآن و‌ مبانی الهی بوجود آمده و اداره می‌شوند. اما نیروهای مسلح آمریکا اینگونه نیست. امروز ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی نائب امام زمان فرماندهی می‌شود، زیرا ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست. یعنی سلسله مراتب فرماندهی ما مقدس است و به همین جهت مجاهدت ما جهاد فی سبیل الله تلقی می‌شود. اما در آمریکا کسی در راس نیروهای مسلح آنان قرار دارد که به رذالت معروف است.

حیدری گفت: امروز سربازخانه های ما امن ترین مکان‌ها هستند. اما در ارتش آمریکا بزرگ ترین کارکرد آنها دزدی و سرقت از کشورهای دیگر است. ماسک کشورهای دیگر را می‌دزدند و در اختیار خود قرار می دهند. ما تنها ارتشی هستیم که توانسته ایم هیمنه آمریکا را بشکنیم. نکته بعدی، تفاوت ماموریت ما است. ماموریت آرمانی نزاجا اعتلای کلمه الله است و ماموریت جاری ما حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور. اما آیا ارتش آمریکا این گونه است. چرا آنها باید منافع ملی خودشان را در آن سوی مرزها و در خلیج فارس تعریف کنند. ارتش آمریکا ارتشی متجاوز و زیاده طلب است که چشم دیدن استقلال سایر کشورها را ندارند.

* تمام تلاش نیروهای مسلح ما خدمت به مردم است

او افزود: تمام تلاش نیروهای مسلح ما خدمت به مردم است. تلاش ما این است تمام بیمارستان‌های ما در اختیار مردم قرار بگیرد. امروز بهترین کار ما این است که به مردم خدمت کنیم. حتی آمادگی داریم تجارب خود را بنا به تایید رهبر انقلاب در اختیار سایر کشورها قرار دهیم. امروز سربازخانه های ما امن ترین مکان‌ها هستند. اما در ارتش آمریکا بزرگ ترین کارکرد آنها دزدی و سرقت از کشورهای دیگر است. ماسک کشورهای دیگر را می‌دزدند و در اختیار خود قرار می دهند. ما تنها ارتشی هستیم که توانسته ایم هیمنه آمریکا را بشکنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: پیش از موضوع کرونا آمریکا‌یی‌ها برای امنیت خلیج فارس دو فرماندهی دریایی ایجاد کردند. اما راهبرد جمهوری اسلامی ایران این است که امنیت خلیج فارس فقط توسط کشورهای منطقه تامین شود و در این عرصه نیروهای دریایی ارتش و سپاه در حال حراست از خلیج فارس هستند.

* آمریکایی‌ها توان حفاظت از نیروهای خود را هم ندارند

او افزود: آمریکایی‌ها توان حفاظت از نیروهای خود را هم ندارند. در همین ناو روزولت حدود یک هزار نفر به کرونا مبتلا شدند. بعد هم فرمانده این ناو را که این خبر را اعلام کرده بود را برکنار کردند. امروز هم اعلام کردند ناو هواپیمابر ترومن هم در حال ترک منطقه است ‌و امروز وارد دریای مدیترانه شد.

* حتی یک سرباز هم در ارتش ایران در اثر ابتلا به کرونا از دنیا نرفته است

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تا امروز حتی یک سرباز هم در ارتش جمهوری اسلامی ایران در اثر ابتلا به کرونا از دنیا نرفته است، گفت: اینها نشانه نصرت و یاری خداوند است.

حیدری افزود: نیروی زمینی ارتش امروز با یک ساختار جدید و متناسب با نیازهای روز ساماندهی شده که از قدرت تحرک و تهاجم بسیار بالا برخوردار است، آن هم با نگاه به تهدیدات آینده. همین شاخصه نیروی زمینی ارتش را با نیروهای مشابه خود متمایز کرده است.

امیر سرتیپ حیدری گفت: در بحث مقابله با کرونا فردا از دستاوردهای جدیدی رونمایی می شود که دو دستاورد در بحث تشخیصی و دو دستاورد دیگر هم در حوزه تهاجم به کرونا است.

او ادامه داد: ما دستاوردهای دیگری در حوزه فاوا، تحرک، سایبر و سایر زمینه ها را آماده کرده ایم. در حوزه تحرک، با ساخت خودروهای تانک بر بومی تحرک ویژه ای به حوزه تحرک زرهی بخشیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها