موج
کدخبر : ۳۲۵۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325381

نوبخت در حاشیه جلسه دولت:

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آئین‌ نامه افزایش حقوق شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران به تصویب هیئت وزیران رسید زیرا باید از فروردین ماه افزایش حقوق اعمال شود.

 به گزارش خبرگزاری موج، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: آئین‌ نامه افزایش حقوق شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران به تصویب هیئت وزیران رسید زیرا باید از فروردین ماه افزایش حقوق اعمال شود.

وی در مورد مصوبات ستاد اقتصادی دولت، اظهار داشت: افزون بر ۷۵ هزار میلیارد تومانی که برای کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا به تصویب رسیده بود، مقرر شد علاوه بر کسانی که در حد ۴ میلیون نفر می‌توانند از یک تا دو میلیون تومان به نوعی وام دریافت کنند، کارت‌ های هدفمندی یارانه‌ ها شارژ می‌شود و طی دو سال آینده با تنفس چند ماهه از محل یارانه افراد کسر خواهد شد.

* یارانه بگیران از ماه آینده تسهیلات یک میلیونی دریافت می‌کنند

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همچنین مقرر شد تمام کسانی که یارانه دریافت می‌کنند، سرپرستاران خانوار آنها می‌توانند از یک میلیون تومان شارژ کارت استفاده کنند. این مصوبه از ماه آینده به دستور رئیس‌جمهور اجرایی خواهد شد.

نوبخت افزود: بر این اساس، کسانی که یارانه دریافت می‌کنند، می‌توانند اگر متقاضی دریافت این وام باشند، بدون مراجعه به بانک‌ها، در سایت با دریافت این مبلغ موافقت کنند. یارانه این افراد را بانک‌ها به عنوان ضمانت قبول می‌کنند و یک میلیون تومان کارت‌های این افراد با نرخ سود ۱۲ درصد شارژ خواهد شد.

وی در خصوص حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده نیز، گفت: تخصیص اعتبارات مربوط به حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده نیاز به دستورالعمل داشت. پس از مصوبه ستاد اقتصادی، بخشی از این دستورالعمل نوشته و امروز و فردا تکمیل خواهد شد. تخصیص این اعتبارات از روزهای آینده آغاز خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  دولت محترم اگر کمی باهوش باشد باید اعلام کند کسانی که نمی خواهند وام یک ملیونی را دریافت کنند به سایت مراجعه کرده و اعلام کنند که وام نمی خواهند. چون واضح است که اکثریت خانوارها وام را درخواست خواهند کرد. به این ترتیب ترافیک مراجعه به سایت کاهش می بابد و عدم دسترسی به سایت اتفاق نمی افتد مگر اینکه دولت عمدا بخواهد که خانوارها نتوانند درخواست خود را ثبت کنند همان اتفاقی که در قضیه درخواست یارانه معیشتی اتفاق افتاد.

 • پاسخ

  اینم دزدی جدید

  • تو حقه بازی باهوش مال یه دقشونه

 • پاسخ

  چه زمانی ثبت نام آغاز میشه و در چه سایتی خواهد بود لطف کنین اعلام کنین ممنون

 • پاسخ

  چرا هیچ سایتی مختص به وام نمیذارن ثبت نام کنیم فقط یک ماه حرف میزنن ی سایت معرفی کردن رفتم توش نزدیک بود انصراف یارانه بزنم اخه نه ماشاالله خیلی پولداریم که اینم نزدیک بود انصراف بزنم بابا واسه نون شب محتاجیم چرا انقد اذیت میکنید چرا سایت رو نمیذارید

 • پاسخ

  بیکارم ماهی یه تومان کرایه میدم

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها