موج

سفیر چین در تهران:

چانگ هوا سفیر جمهوری خلق چین از ورود کمک‌های پزشکی و بهداشتی ارتش چین به ایران برای مقابله با کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج٬ «چانگ هوا» سفیر جمهوری خلق چین در تهران امروز (پنجشنبه) از ورود محموله کمک‌های پزشکی و بهداشتی ارتش چین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایران خبر داد.

براساس این گزارش٬ این کمک‌ها شامل کیت‌های تشخیص کرونا٬ لباس‌های محافظ و ماسک‌های جراحی است که توسط ارتش چین برای نیروهای مسلح ایران ارسال شده است.

سفیر چین

سفیر چین

در پی شیوع ویروس کرونا در ایران٬ دولت و ملت چین اقدام به ارسال محموله‌های متعددی برای ایران کردند. یکشنبه ۲۵ اسفند ماه یک هواپیما حامل بیش از ۱۵ تن کمک‌های مردمی چین شامل ۱۵۱۲ کارتن کیت تشخیص، دستگاه اکسیژن ساز و تنفسی، مانیتور کنترل دمای بدن، دستگاه ضدعفونی بیمارستان، ماسک معمولی و N95،لباس، دستکش و عینک محافظ، مواد ضدعفونی به تهران ارسال شد و سه‌شنبه شب ۲۷ اسفند ماه نیز کمکی به همین میزان برای ایران ارسال شد.

واحد قانونی ایمنی هسته‌ای چین نیز روز چهارشنبه ۲۸ اسفند ماه محموله‌ای از کمک‌های بشردوستانه شامل ۱۰ هزار لباس محافظتی قابل استفاده برای بیماران و کادر درمانی در شرایط ICU و همچنین چهار هزار و ۵۰۰ ماسک محافظتی و ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز به سازمان انرژی اتمی اهدا کرد که این سازمان آن را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها