موج
کدخبر : ۳۲۲۹۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322993

موج گزارش می دهد:

دولت تدبیر و امید در ادامه بی تدبیری های خود صبح امروز فاز نهایی آزاد راه تهران شمال را که از انتهای اتوبان همت به سمت استان های شمالی می رود را افتتاح کرد؛ افتتاح و تجمعی که می تواند خطر آفرین باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، افتتاح قطعه یک آزاد راه تهران- شمال افتتاحی که پس از 24 سال کلنگ زنی و 2 سال پیشرفت فیزیکی قرعه به نام دولت حسن روحانی افتاد تا در 6 اسفند ماه یعنی روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور این افتتاح را یکی از افتخارات خود اعلام کند.

اما عجله در افتتاح این آزاد راه که دولت حسن روحانی نقش چندانی در ادامه راه سازی آن نداشت مصادف شد با شیوع بیماری کرونا؛ بیماری که این روزها جهان را درگیر خود کرده و حتی دولت های اروپایی که مشکل مالی چندانی ندارند را به زانو درآورده است.

 در این میان رسانه ها حتی رسانه های ضد انقلاب دست به دامن مردم شده اند و با هر زبانی از مردم می خواهند از هر گونه سفر خود داری کنند و در منازل خود بمانند.

 اما دولت و در راس آن رییس جمهور کسی که روزهای گذشته در میان مبارزه کادر درمان با بیماری کرونا، غیبش زده بود و هیچ خبری از او نبود؛ پس از انتقاد های فراوان در جلسه ای حاضر شد و اعلام کرد هر روز در جلسات حضور دارد و فعالیت خود را ادامه می دهد.

دولت تدبیر و امید در ادامه بی تدبیری های خود صبح امروز  هم افتتاح فاز نهایی آزاد راه شهید همت- کرج را قطعه دوم این آزاد راه که از گرمدره تا شهرک جهان نما و قطعه ۳ از شهرک جهان نما تا ابتدای جاده چالوس را شامل می‌شود،  افتتاح کرد. بنابراین با یک حساب سر انگشتی می توان فهمید با حضور دولت مردان و رسانه ای ها حداقل ۳۰ تا ۵۰ نفر در این افتتاح حضور داشتند.حضور و اجتماعی که می تواند به شدت خطر آفرین باشد.

این نکته حائز اهمیت است که مبتلایان به ویروس کرونا چندین روز علائمی ندارند و حدود 80 درصد از مبتلایان بدون علائم این ویروس را پشت سر می گذارند و تنها نقش ناقل این ویروس را بازی می کنند، در چنین شرایطی حتی اگر تمام افرادی که در این افتتاح از لحاظ سلامت بررسی شده باشند باز هم امکان وجود فرد یا افرادی که ناقل این ویروس هستند در اجتماعاتی این چنین وجود دارد.

افتتاح ازادراه همت-کرج

بنابراین افتتاح این آزاد راه در شرایطی که کشور با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کند و از طرفی هم جاده های استان های شمالی از جمله چالوس مسدود است، واقعا چه ضرورتی داشت؟

به نظر می رسد دولت بار دیگر بی تدبیری خود را در این روزها به اوج خود رسانده است شاید دولتمردان ما احساس می کنند شرایط خیلی هم بحرانی نیست البته باید به این نکته هم توجه کرد که وزیر بهداشت در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرد تصمیم شخصی اش این بوده که شهرها از روز اول قرنطینه شود و مراکز زیارتی هم تعطیل شوند؛ گویا در دل دولت و در اوج این بیماری خطرناک هنوز اختلافات فاحشی وجود دارد!

اما مسئله این است که این روزها مردم با جان خود هزینه تصمیمات غلط دولت تدبیر و امید و را می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها