موج
کدخبر : ۳۲۲۹۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322921

با حضور روحانی؛

رئیس جمهور امروز (سه شنبه) قطعه ۲ و ۳ آزادراه همت-کرج را به طول ٩.۶ کیلومتر افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز (سه شنبه) قطعه ۲ و ۳ آزادراه همت-کرج را به طول ٩.۶ کیلومتر افتتاح کرد.

این آزادراه با هزینه‌ای بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان احداث شده است که ۳۸ درصد از هزینه‌های آن صرف آزاد سازی و تملک اراضی شده است.

کاهش سالانه ۳۷۴ میلیارد ریال در مصرف سوخت و ۱۱۷ میلیارد ریال در تصادفات از جمله مزایای این طرح است.

قطعه دوم این آزاد راه از گرمدره تا شهرک جهان نما و قطعه ۳ از شهرک جهان نما تا ابتدای جاده چالوس را شامل می‌شود که طول این دو قطعه ۹ هزار و ۶۰۰ متر است.

ارزش امروز این پروژه ۱۵ هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

از مزایای این پروژه آزادراهی، کاهش استهلاک خودرو ، تصادفات ، مصرف سوخت و آلاینده ها و همچنین کاهش زمان سفر می باشد که سالانه یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال پیش بینی می‌شود.

مرحله بعدی این پروژه آزادراهی از ادامه قطعه سوم تا آزادراه کرج – قزوین از مسیر کنارگذر شمالی کرج خواهد بود که با احداث و تکمیل آن، ظرفیت تردد آزادراه همت – کرج صددرصدی خواهد شد.

طبق گفته امیر محمود غفاری، معاون برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی، نرخ عوارضی سواری‌ها برای کل این مسیر آزادراه شامل قطعات 1، 2 و 3 رقم 40 هزار ریال و برای اتوبوس 75 هزار ریال است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی از آن منظر که مشکلاتی در پرداخت عوارض الکترونیک وجود دارد و صعب‌الوصول است اخذ عوارض در این آزادراه به صورت دستی انجام می‌شود.

وی گفته است که این رقم عوارضی برای کل مسیر شامل قطعات 1، 2 و 3 است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها