موج
کدخبر : ۳۲۱۷۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321728

شمخانی در دیدار با فالح فیاض:

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دو کشور ایران و عراق آمادگی جمهوری اسلامی برای مساعدت به عراق در مبارزه با بیماری کرونا را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که به عراق سفر کرده است صبح امروز یکشنبه با «فالح فیاض» مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شمخانی در این‌ ملاقات با اشاره به تجربه موفق همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم تکفیری اظهار کرد: امروز جنگ ادراکی به عنوان یکی از ابعاد جنگ هیبریدی، جایگزین فتنه تروریسم شده و پدید آورندگان و پشتیبانان داعش تلاش می‌کنند تا از این طریق به اهداف محقق نشده و با هزینه کمتر دست یابند.

او از اقدام مجلس و دولت عراق در تصویب و پیگیری قانون خروج نیرو‌های نظامی خارجی از عراق تقدیر و خاطرنشان کرد: دولت، نیرو‌های مسلح و مردم شجاع عراق در مبارزه موفق و قهرمانانه با تروریست‌های داعش و گروه‌های تکفیری نشان دادند که برای تامین امنیت خود نیازی به حضور نیرو‌های نظامی خارجی ندارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بزرگ‌نمایی تهدیدات موهوم، کاهش تاب آوری اجتماعی در برابر مشکلات و قلب واقعیت‌ها را از شگرد‌های جنگ ادراکی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید برای حفاظت از منافع ایران و عراق در برابر هجمه ناجوانمردانه "تروریسم ادراکی" همه ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و مردمی با شناخت کامل از اهداف دشمن به میدان بیاید.

شمخانی در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دو کشور ایران و عراق آمادگی جمهوری اسلامی برای مساعدت به عراق در مبارزه با بیماری کرونا را اعلام کرد.

فالح فیاض مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به عراق اظهار داشت: پیوند‌های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی عمیق دو ملت و همچنین اشتراکات سیاسی قوی بین تهران و بغداد روابط دو کشور را در شرایط منحصر به فرد قرار داده است.

او با تاکید بر ضرورت ارتقای همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های امنیتی و اقتصادی از ایجاد کارگروه مشترک برای پیگیری اقدامات پیشگیرانه و درمانی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا استقبال کرد.

شمخانی شب گذشته برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی در رأس هیأت سیاسی و امنیتی وارد بغداد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها