موج
کدخبر : ۳۱۸۵۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318547

حجت الاسلام محمدحسنی:

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: کسانی که با رای مردم در مجلس حضور دارند و صندلی ها را تصاحب کردند آنها کارشان را آن چنان که باید، درست انجام نداده اند، پس انتخاب‌های نادرست می‌تواند به مدت بسیار زیادی کشور را با مشکل جدی رو به رو کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر با اشاره به قدرت انتخابی که خداوند بزرگ تنها به انسان عطا کرده است، اظهار کرد: قدرت انتخاب لطفی است که خداوند تنها به اشرف مخلوقات داده و حتی فرشتگان و نیز سایر موجودات از این موهبت الهی برخوردار نیستند.

او افزود: انسان در طول زندگی انتخاب های تعیین کننده زیادی را انجام می‌دهد ولی شش انتخاب است که انسان باید در باره آن ها درست و هوشمندانه عمل کند تا  سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین  و اگر در هر کدام از آن ها اشتباه کند ممکن است دنیا و آخرت خودش را نابود کند.

نماینده ولی فقیه در ارتش اظهار کرد: انتخاب اول انتخاب صحیح دین است. انسان نمی‌تواند بدون دین زندگی کند و دین تضمین کننده سعادت انسان است به شرط آنکه انتخابش صحیح باشد.

او انتخاب دوم را  که نقش تعیین کننده ای در زندگی فردی و جمعی دارد و یکی از مهم ترین انتخاب ها است را انتخاب همسردانست و خطاب به دانشجویان افزود: مهم است که انسان چه کسی را به عنوان همسر انتخاب کند و اگر همسر آینده از نظر افکار سازمانی، اعتقادی و از نظر فکری التزام به ارزش ها  برای یک نظامی که نماد غیرتمندی است نداشته باشد بی شک با مشکلات شکننده ای روبرو خواهد شد. بنابراین مراقب باشید انتخاب همسرتان که فوق العاده تعیین کننده است و می‌تواند مایه پیشرفت شما  یا مایه توقف و حتی می تواند مایه  کم آبرویی و مایه سقوط شما باشد هوشمندانه صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران انتخاب دوست صالح را یکی دیگر از  انتخاب های تعیین کننده انسان در خصوص رستگاری خود در دنیا و آخرت بیان کرد و تصریح کرد: هر کسی ارزش دوستی ندارد و کسانی که ما را دعوت به خوبی ها می کنند ارزش دوستی دارند، اما کسانی که ما را دعوت به گناه می کنند ما را تشویق به بعضی مسائل حاشیه ای می‌کنند اینها همان شیاطین هستند که می توانند موجبات بیچارگی انسان را رقم بزنند بنابر این در انتخاب دوست هم باید بسیار دقیق بود تا متضرر نشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی ضمن تاکید بر ارتباط و انس دانشجویان  با مسجد و جلسات قرآنی خاطر نشان کرد: شما هیچ موقع  نمی توانید مربی‌های اخلاق را در پارک و جاهای دیگه پیدا نمی‌کنید، اما از هیئت های مساجد، شهید بابایی،شهید صیاد شیرازی، شهید همتی، شهید ملایی و شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی بوجود می آید و شما جوانان باید این شهدای گرانقدر را الگوی خود در زندگی قرار دهید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش انتخاب مربی و معلم را یکی دیگر از انتخاب های مهم خواند و گفت: انسان باید بداند در زندگی خود با مربیان و معلمان خدادوست و دیندار در ارتباط باشد و همواره از بزرگان دین درس تقوا و خداپرستی بیاموزد.

او ششمین انتخاب تعیین کننده انسان را انتخاب نمایندگان سیاسی اجتماعی جامعه عنوان کرد و گفت: این انتخاب می‌تواند انتخاب رییس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مجلس  خبرگان رهبری یا شوراها باشد و در این زمینه نباید احساساتی انتخاب کنیم.

نماینده ولی فقیه در ارتش افزود: این کشور ثروتمند ترین کشور در منطقه و در مقایسه بسیاری از نقاط عالم است ما به اندازه چند برابر کشورهای اروپایی هستیم یک درصد مردم دنیا در ایران زندگی می‌کنند، ۷درصد معادن زیرزمینی شناخته شده دنیا  در ایران است، ولی ما فقر مدیریتی داریم و کسانی که با رای مردم در مجلس حضور دارند و صندلی ها را تصاحب کردند آنها کارشان را آن چنان که باید، درست انجام نداده اند،  پس انتخاب‌های نادرست می‌تواند به مدت بسیار زیادی کشور را با مشکل جدی رو به رو کند.

* ارتش ایران یکی از مستحکم‌ترین سازمان‌های نظام‌مند این کشور پس از۴۱ سال است 

او در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مستحکم‌ترین سازمان‌های نظام‌مند این کشور پس از۴۱ سال است و از زمانی‌که انقلاب شروع شده، ارتش پای مردم بوده و اگر ارتش با مردم  و پای آرمان های محکم انقلاب و امام نبود این انقلاب یا پیروز نمی شد یا به تأخیر می‌افتاد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی با اشاره به انقلابی بودن  شهید قرنی حتی قبل از انقلاب، گفت:ارتش  ۴۱ سال و به تعبیر من بیش از ۵۰ سال با انقلاب است و دشمن از دست این ارتش وفادار کلافه و دنبال تخریب این سازمان محبوب است .

او در پایان حفظ اطلاعات نظامی را بسیار مهم دانست و گفت: حفظ اطلاعات برای ما مثل حرمت ناموس بوده و همکاری صد در صدی با همکاران حفاظت اطلاعات یک واجب عقلی، سازمانی، ملی، انقلابی و شرعی است، چرا که دشمنان ما در پی نفوذ و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند که برای جلوگیری از نشر اطلاعات لازم است با حفاظت اطلاعات همکاری لازم را داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها