موج
کدخبر : ۳۱۶۷۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316788

حاجی میرزایی در حاشیه هیات دولت مطرح کرد؛

وزیر آموزش و پرورش گفت: به همه مدارس ابلاغ شده است به‌ دلیل تعطیلی‌ های اخیر مدارس از طریق افزودن یک ساعت به طول ساعات هر روز یا استفاده از پنجشنبه‌ ها جبران شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره نحوه برگزاری کلاس‌ های جبرانی اظهار کرد: یک آئین نامه اجرایی در مدارس داریم که در این آئین نامه، اختیاراتی به شورای هر مدرسه داده شده است؛ شورای هر مدرسه متشکل است از مدیر مدرسه، نماینده دبیران و نماینده اولیا و آنجا در این باره تصمیم گیری می‌شود.

وی افزود: به همه مدارس ابلاغ شده است که به استناد آئین نامه اجرایی مدارس، ساعاتی که به خاطر تعطیلی‌های مختلف دانش آموزان نتوانستند در کلاس‌ها حاضر شوند از طریق افزودن یک ساعت به طول ساعات هر روز یا استفاده از پنجشنبه‌ها جبران شود.

وی همچنین گفت: این اختیار به مدارس داده شده که این اقدامات را انجام دهند و معاونان آموزشی بنده هم در آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و مدیران استانی و اجرایی حتماً بر این موضوع نظارت خواهند کرد.

حاجی میرزایی درباره دلیل مخالفت شورای عالی آموزش و پرورش با استفساریه مجلس درباره معلمان حق التدریس هم گفت: استفساریه ای را مجلس محترم در این رابطه تصویب کرده اما هنوز شورای نگهبان در رابطه با آن اظهار نظر نکرده است. ما منتظریم که این موضوع تبدیل به قانون شود و اگر شد ما مطیع اجرای قانون خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها