موج
کدخبر : ۳۱۵۴۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315473

موسوی:

سخنگوی وزارت خارجه گفت: کشوری که بر پایه کاباره و پول بنا شده، چیزی از تاریخ هفت هزار ساله و میراث فرهنگی ما نمی فهمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در حاشیه نشست حفاظت از مراکز فرهنگی ملت ها و میراث جهانی اظهار داشت:  همانطور که هر فردی با هویت خود شناخته می‌شود، ملت‌ها و دولت‌ها نیز با هویت کشورشان شناخته می‌شوند. 

وی ادامه داد: اگر می‌بینید جمهوری اسلامی ایران منادی و پیشنهاد دهنده گفت گو‌هایی بر پایه تمدن‌ها و جهان عاری از خشونت بوده، بی شک این پیشنهاد برگرفته از پیشینه قوی و محکم بوده که کشورمان در آن رشد کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: من از تهدیدی که علیه ایران مبنی بر هدف گرفتن ۵٢ نقطه فرهنگی (از سوی آمریکا) انجام شد، متعجب نشدم، در واقع کشوری که بر پایه کاباره و پول بنا شده، چیزی از تاریخ هفت هزار ساله و میراث فرهنگی ما نمی فهمد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره نقش وزارت خارجه در قبال تهدیدات آمریکا گفت: این تهدیدها نمی‌تواند ما را از راه اصلی مان باز دارد، باتوجه به این فشارها وزارت خارجه هرگز راه پر افتخاری که ملت ما پیموده است را فراموش نخواهد کرد، ملت ایران باوجود اینکه اهل گفت وگو بوده و  صلح طلب هستند اما در مقابل دلاور هم هستند.

او در بخش دیگری از این گفت و گو افزود: جا دارد یادی از سردار شهید سلیمانی کنم او نمونه بارز فرزند ایران است.

موسوی ادامه داد: وقتی راه درست و منطقی باشد طبیعتاً دنیا هم پشت آن می ایستد. برای مثال  زمانی که موضوع گفت وگو و تعامل با کشور‌ها  پیش آمد، آنها به حمایت از ما برخواستند. علاوه براین  باوجود اینکه برخی  برجام  را قبول ندارند بازهم می بینیم که  جنازه آن برای ما نعمت است و هنوز ما از آن استفاده می‌کنیم. بعد از این معاهده متوجه شدیم که چگونه دروازه دنیا به روی ما باز شد و در همین راستا هم  امیدواریم که این راه ادامه یافته و شاهد آثار و تبعات مثبت آن  باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها