موج
کدخبر : ۳۱۴۵۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314588

مجلس با اختصاص ۵ درصد از بلیط مسافری برای عوارض بین شهری موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  نمایندگان در نشست علنی مجلس  در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با اختصاص ۵ درصد از بلیط مسافری برای عوارض بین شهری موافقت کردند.

بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 34 این لایحه با 130 رأی موافق، 53 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت شد.

براساس ماده 34، اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیط در داخل کشور با وسائل نقلیه زمینی(به استثناء ریلی) و دریایی می کنند، مکلفند پنج‌درصد(5%) بهاء بلیط را با درج در بلیط و یا قرارداد (صورت-حساب)، حسب مورد، به عنوان عوارض شهرداری از مسافران أخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدأ سفر واریز نمایند. واریز عوارض مذکور بعد از موعد مقرر موجب تعلق جریمه ای به میزان دودرصد(2%) به ازای هر ماه تأخیر خواهد بود. اختلاف و استنکاف از پرداخت عوارض موضوع این ماده مشمول ماده (77) قانون شهرداری¬ها مصوب 11/4/1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی خواهد بود.

همچنین در ادامه نمایندگان با ماده 35 این لایحه را نیز به تصویب رساندند.

براساس ماده 35، مالیات و عوارض موضوع این فصل به‌عنوان اعتبار مالیاتی محسوب نمی‌گردد. مالیات و عوارض موضوع مواد (30) و (32) این قانون به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها