موج
کدخبر : ۳۱۴۲۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314267

رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران:

وزیر کشور گفت: موضوع آسیب های اجتماعی در فضای مجازی بسیار نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و بیست و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور پیرامون بررسی نحوه استفاده از ظرفیت نهادهای دینی در مدیریت  امور اجتماعی به ویژه با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت:  در جلسه قبل بحث نهادهای دینی و همکاری و تاثیرگذاری آنها در حوزه آسیب های اجتماعی را داشتیم، گزارشهایی که ارائه شد و پیمایش هایی که از نظر علمی انجام شده بود تاثیر نهادها را در حوزه اجتماعی بالا نشان داد. 

وی با اشاره به مصوبات ادامه داد: در این جلسه تلاش شد تا بتوانیم یک سند بالادستی همکاری بین نهادهای دینی و تقسیم کار مناسب و تعیین تکلیف مشخصی برای هر حوزه داشته باشیم تا بتوانند نقش شان را بهتر ایفاکنند. 

وزیر کشور گفت: گزارشی را در حوزه فضای مجازی داشتیم که گزارش بسیار دقیقی بود ضمن اینکه در این گزارش  بر استفاده از فضای مجازی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه موضوع اسیب های اجتماعی در فضای مجازی جزو موارد  نگران کننده است، افزود: این موضوع به یک کارگروهی ارجاع شد تا با اعمال سیاست ها و اقداماتی نسبت به کاهش تاثیرگذاری فضای مجازی در آسیب های اجتماعی و از طرف دیگر استفاده مطلوب از فضای مجازی در ساماندهی آسیب های اجتماعی اقداماتی را انجام دهند. 

رحمانی فضلی گفت: گزارش دقیق و درستی از حوزه های علمیه خواهران در رابطه با تاثیرگذاری آنها در مباحث آسیب های اجتماعی و در حوزه های تربیتی را داشتیم که مقرر شد در کارگروهی نحوه هماهنگ شدن این ظرفیت بزرگ برای ما، با نهادهای آموزشی از جمله اموزش و پرورش برای استفاده در مدارس همکاری کنند  لذا این موضوع ارجاع شد که در حوزه های عملی هم در این زمینه همکاری کنند. 

 

وی ادامه داد: به هر حال ما معتقدیم که با موضوع آسیب های اجتماعی فقط به صورت اجتماعی می توان با آن برخورد کرد و بهترین روش در این حوزه هم این است که پیشگیرانه عمل کنیم لذا اگر بتوانیم با روش پیشگیرانه مبتنی بر اجتماعی کردن موضوع مسئله را پیش ببریم موفق خواهیم شد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها