موج
کدخبر : ۳۱۴۱۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314189

آلیا در گفتگو با موج:

عضو جبهه پایداری گفت: دو یا سه برابر ظرفیت نیروهای واجد شرایط برای فهرست انتخاباتی در نظر گرفته شده است.

فاطمه آلیا عضو جبهه پایداری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  درباره آخرین وضعیت ارائه فهرست واحد انتخاباتی از جبهه پایداری، گفت: در جلساتی که برگزار شده است هنوز به یک فهرست واحد نرسیده‌ایم و جبهه پایداری، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و دو حزب دیگر در حال رایزنی هستند.

وی افزود: بر اساس شاخص‌های مطرح در جبهه پایداری، گفت‌وگوهایی برای رسیدن به فهرست واحد انجام شده است.

عضو جبهه پایداری ادامه داد: شاخص ها بر اساس بیانات رهبری مبنی بر اینکه افرادی که انتخاب می شوند باید دارای تقوای فردی باشند تا شاهد روی کار آمدن مجلسی کارآمد در تراز جمهوری اسلامی باشیم، است.

وی با بیان اینکه در جلسات بعدی وارد مصادیق خواهیم شد، افزود: جبهه پایداری در تهران نیروهایی را دو برابر ظرفیت مورد توجه قرار داده است.

آلیا با بیان اینکه بنابر اخبار رسیده از شورای ائتلاف و موتلفه آنها هم دو یا سه برابر ظرفیت نیروهای واجد شرایط را برای فهرست انتخاباتی در نظر گرفته اند، تصریح کرد: در حال حاضر انتخاب افراد با نمره های بالاتر به عنوان مصداق مورد بحث است تا در جهت به وجود آمدن یک مجلس در تراز انقلاب و انتخاب افرادی که برای اقتصاد مقاومتی برنامه ای دارند گام برداریم.

وی گفت: در حال حاضر صحبت یک فهرست واحد یا دو فهرست با اشتراکات حداکثری به اضافه چند نفر مختص است.

عضو جبهه پایداری با اشاره به جلسات جبهه پایداری با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، اظهار کرد: تاکنون گفت‌وگو ها در سطح بعضی از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری، شورای ائتلاف و حزب موتلفه بوده و این به معنای آن نیست که شورای ائتلاف در جلسات خود از جبهه پایداری دعوت کرده باشد.

عضو جبهه پایداری گفت: البته یکبار آقای حداد عادل و دو نفر از اعضای ائتلاف خدمت آیت الله مصباح رفتند تا گزارشی ارائه و رهنمودی دریافت کنند اما اینکه مجموعه جبهه پایداری را دعوت کنند این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه جبهه پایداری تمام تلاش خود را برای ارائه یک فهرست واحد یا دو فهرست با اشتراکات حداکثری می کند، افزود: یک مدل انتخاباتی داریم که براساس آن مدل پیش خواهیم رفت.

آلیا در پایان در مورد انتخاب سرلیست، خاطر نشان کرد: در مورد سرلیست ها هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها