موج
کدخبر : ۳۰۹۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309579

ساری در گفتگو با موج:

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی مشکلات استان اهواز به مدیریت کلان آن بازمی گردد و تا زمانی که مدیریت این استان در اختیار عده ای است چشم انداز این شهر تغییری نخواهد کرد.

علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به مشکل آبگرفتگی معابر در اهواز، گفت: شرکت آبفای اهواز در داخل شهر اهواز و کارون مشغول تخلیه آب هستند. در شهر حمیدیه نیز از خدمات شرکت ملی نفت و حفاری هم برای بهبود اوضاع استفاده می کنند چون وضع به شدت اسفناک است.

وی افزود: قبل از انقلاب سیستم دفع فاضلاب شهری در این شهر وجود نداشت که متاسفانه بعد از انقلاب نیز این مهم به فراموشی سپرده شده و وضعیت تغییر خاصی نکرده است.

ساری با بیان اینکه در این شرایط شهرداری اعلام می کند که به لحاظ بودجه ای نمی تواند کاری در سطح شهر انجام دهد، افزود: وقتی وارد شهر اهواز می شوید متوجه بضاعت و عملکرد شهرداری خواهید شد، اما سوال اینجاست که آیا واقعا بضاعت شهرداری در این حد است؟! به عنوان نماینده مردم می گویم بضاعت شهرداری آن گونه که اعلام می کند نیست.

ساری افزود: قبل از سال 94 تصفیه خانه فاضلاب در اهواز نداشتیم و کل فاضلاب شهر وارد رودخانه کارون می شد و محل برداشت آب شرب هم از کارون بود اما بعد از سال 94 و پس از مصوبه هیات وزیران سیستم کل آب اهواز را از کارون حذف کردند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مجموعه توانمندی برای مدیریت شهرداری انتخاب شود، گفت: متاسفانه متناسب با شرایط شهرداری مدیر انتخاب نمی شود و در حال حاضر وزارت کشور  مدیریت شهرداری را در اختیار کسی قرار داده که اصلا سابقه اجرایی ندارد و بزرگترین سابقه اجرایی او انتصاب چند ماهه به عنوان معاون شهرداری اهواز است. 

بیشتر بخوانید:

مشکلات اقتصادی کشور بهانه خوبی برای توجیه عملکرد ضعیف شهرداری اهواز نیست/شهردار اهواز توان اجرایی ندارد

وی اظهار کرد: لذا این افراد با کمال صراحت در مصاحبه با صدا و سیما اعلام می کنند که خارج کردن آب سطحی از عهده شهرداری خارج است! متاسفانه شهرداری اهواز حتی توانایی نوسازی تجهیزات آتش نشانی فرسوده خود را ندارد.

ادعای دروغ آبفای اهواز؟!

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیستم فاضلاب این شهر، اظهار داشت: مسوولان بخش فاضلاب هم می گویند در سطح شهر 80 درصد سیستم فاضلاب داریم در حالی که اصلا اینطور نیست و تنها 50 درصد اهواز دارای سیستم فاضلاب است و در قسمت هایی هم که این سیستم وجود دارد با ریزش و تخریب مواجه شده است.

ساری با بیان اینکه در سرتاسر شهر اهواز مشکل فاضلاب وجود دارد، افزود: متاسفانه بعد از 48 ساعت از قطع شدن بارندگی هنوز هم مشکل آبگرفتگی در سطح معابر و خانه های مردم رفع نشده است.

وی گفت: برای تخلیه آب از نقاط مختلف شهر از دستگاه های مکنده استفاده می شود که مسیر هدایت آنها به سمتی است که برای آب منتقل شده راه خروجی وجود ندارد و مردم را به مشکلات تردد مواجه کرده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: به دنبال تخریب نیستیم اما نمی توان مشکلات مردم را هم نادیده گرفت.

قصور انسانی باعث کشته شدن بیماران در اهواز شد

وی با اشاره به فوت 4 تن از بیماران بخش مراقبت های ویژه در اهواز به دلیل نوسانات برقی، افزود: به دلیل قطعی برق این اتفاق افتاده که مربوط به همین آبگرفتگی ها است.

ساری در ارتباط با علت قطعی برق در بیمارستان و نبود برق اضطراری، گفت: به هرحال به دلیل قصور انسانی این افراد جان خود را از دست داده اند لذا وزیر بهداشت و متولیان امر پاسخگوی این موضوع شوند.

وی تصریح کرد: آبگرفتگی داخل بیمارستان های سینا،  امام خمینی(ره) و رازی مسائلی نیست که قابل حل نباشد بنابراین فقط در حل این مسائل کوتاهی می شود.

بدهکاری وزارت نفت به شهرداری اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به بودجه شهرداری اهواز، گفت: بارها در بحث بودجه شهرداری ورود کرده ایم اما با یکسری مشکلات در وزارت کشور مواجه می شویم.

وی با بیان اینکه بخشی از عوارض شهرداری در اختیار وزیر نفت است، اظهار کرد: وزیر نفت این دوره بعد از سال ها پرداخت عوارض مربوط به آلاینده ها را آغاز کرده و تنها یک قسط از آن به حساب شهرداری واریز شده است.

ساری گفت: در حوزه مربوط به نفت نیز پیگیری‌های ویژه‌ای انجام شده که برخی به ثمر نشسته و برخی همانند موضوع آلایندگی بخشی از آن انجام شده است؛ از وزیر نفت انتظار داریم توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشد.

استاندار خوزستان به دنبال پیگیری کارهای رئیس جمعیت هلال احمر است

ساری در پاسخ به سوالی در ارتباط با تاثیر پیگیری استاندار خوزستان برای تکیه زدن به صندلی ریاست هلال احمر بر بحران پیش آمده در اهواز، گفت:آن گونه که به ما اطلاع دادند در چند روز گذشته شریعتی به دنبال رایزنی برای انتصاب به عنوان ریاست سازمان هلال احمر بود که طبق شنیده ها با مخالفت دولت مواجه شد؛ از طرفی بنده بارها در جلسات اعلام کرده ام که چرا از استاندار تا این حد حمایت می کنید! اما در این جلسات 17 نفر موافق حضور آقای شریعتی هستند و 1 نفر مخالف ماندن او است.

 گازرسانی به مناطق روستایی

نماینده مردم اهواز با اشاره به گازرسانی در برخی مناطق اهواز، اظهار داشت: فرآیند گازرسانی به مناطق اصلی شهر انجام شده و فقط بخشی از مناطق از جمله روستای چنیبه از گاز محروم است. 

بودجه خوزستان نقدی پرداخت نمی شود

ساری با اشاره به بودجه استان خوزستان، گفت: سازمان برنامه و بودجه به طور کامل بودجه را به حساب استانداری واریز نمی کند لذا 20 درصد از آن را به شکل اوراق و مابقی را به صورت اسناد پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکلات به مدیریت کلان استان خوزستان برمی‌گردد، خاطر نشان کرد: تا زمانی که مدیریت این شهر تغییری نکند چشم انداز این شهر نیز تغییری نخواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها