موج
کدخبر : ۲۳۹۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-239611

عضو شورای شهر اهواز در گفتگو با موج؛

عضو شورای شهر اهواز گفت: مشکلات اقتصادی کشور بهانه خوبی برای توجیه عملکرد ضعیف شهرداری اهواز و کمبود منابع مالی نیست.شهردار شرح عملکرد یکساله خود را بصورت شفاف اعلام کند.

مازیار جهانبخشی در گفتگو با خبرنگار موج خوزستان، با بیان اینکه شهردار باید در خصوص طرح سوال در صحن شورا حاضر می‌شد، گفت: یکسری شرایط و عوامل در درون شورا مانع از حضور کتانباف شده و نباید حضور شهردار در صحن تنها برای انتقاد یا استیضاح باشد، بلکه باید شرح عملکرد یکساله خود را بصورت شفاف اعلام نماید.

جهانبخشی با بیان اینکه سوالات در خصوص عملکرد یک ساله شهردار بوده است، اضافه کرد: سوالات در خصوص پروژه های نیمه تمام و رها شده بوده که شاخص ترین آن، پروژه قطار شهری است.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری سبب ایجاد دیدگاه منفی مردم نسبت اعضای شورا و شهردار شده است، عنوان کرد: حدود 12 سال این پروژه زمان برده و هیچ تأثیر مثبتی را شاهد نبوده ایم.

وی با اشاره به اینکه به دفعات متعدد با شهردار و اعضای شورا در خصوص ورودی و خروجی شهر داشته ایم، گفت: شهردار برنامه ای برای ورودی ها و خروجی شهر نداشته و تنها قول و وعده هایی می دهد که تا امروز هیچ کدام محقق نشده اند.

جهانبخشی به گلایه های شهردار نسبت به مسائل مالی اشاره کرد و افزود: شهردار با علم به مشکلات شهر چنین مسئولیتی را قبول کرده و با قبول این مشکلات مسئولیت را پذیرفته است.

جهانبخشی با اظهار اینکه مشکل مالی در اهواز نداریم، بیان کرد: منابع درآمدی اهواز بسیار زیاد است منتها راه درآمدزایی و تولید سرمایه را نمی دانیم؛بارها به شهردار ساماندهی وضعیت مالی شهرداری را گوشزد کرده ایم.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور بهانه خوبی برای توجیه عملکرد ضعیف شهرداری و کمبود منابع مالی نیست، یادآور شد: با توجه به مشکلات سراسری بعضی از کلانشهرها مثل تبریز، اصفهان و شیراز آنها به بهترین شکل ممکن پروژه های بزرگ عمرانی خود را اجرا می کنند در صورتی که در اهواز این اقدامات رخ نداده و شهردار مشکلات اقتصادی را بهانه می کند.

شهردار توان اجرایی ندارد

وی با بیان اینکه مرکز خوزستان، با وجود منابع ذخایر نفتی و گازی می تواند بیشترین درآمد را داشته باشد اما ضعف درآمدزایی دارد، عنوان کرد: تا امروز توان اجرا در شهردار ندیده و نیازی به ادامه همکاری نبوده و باید کسی شهردار شود که بتواند تغییر و تحولی در درون شهر ایجاد کند.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه اهواز کلانشهری است که شاخصه های کلانشهری ندارد، افزود: اهواز به جز تقاطع غیرهمسطح در میدان شهید بندر، پروژه شاخصی درون شهر نداشته و باید دید خود را باز کرده و مسائل را بهتر دیده و شرایط را بهتر بسنجیم.

وی بازدید از چند منطقه محروم توسط تعدادی از اعضای شورا را شوی تبلیغاتی دانست و گفت: بعضی ها سعی دارند اعضای منتقد و غیرهمسو با شهردار را تخریب کنند.

آسفالت دو خیابان افتخاری برای شهرداری ندارد

جهانبخشی با بیان اینکه آسفالت کردن 2 خیابان توسط شهردار افتخاری برای شهردار و اعضای شورای شهر ندارد، افزود: حداقل کار یک شهردار برای کلانشهر آسفالت کردن خیابان ها بوده و افتخاری برای اعضای شورا و همچنین نماینده مردم در مجلس ندارد.

وی در پایان با اشاره به برخی  کم کاری های شهردار، گفت: توانایی های اعضای شورا بیشتر از آن چیزی است که نشان داده اند و در بسیاری از موارد با محافظه کاری و تفکرات حزبی عمل می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها